Paldies, Jūsu jautājums ir veiksmīgi nosutīts

 

Uzdot jautājumu

 

Jūsu e-pasta adrese: (nekorekta adrese)

Jautājums: (ievadiet tekstu)

(nepareizi)

 

 

Žurnāls 2017-12

Žurnāla «Zintnieks» 12.numurā lasiet:

 • Jūlija astroloģiskais fons (Lana Lapiņa)
 • Čeku dedzināšana (Akvelīna Līvmane)
 • Kad saule stāv debesīs (TerēzaLaube un Normunds Smaļinskis)
 • Saules gaita debess lokā… (Terēza Laube)
 • Jāņu ticējumi (Sandra Lakstīgala)
 • Līgo vainadziņš (Sandra Lakstīgala)
 • Pilsēta Līgo svētku noskaņās (Ināra Antone)
 • Esmu pārliecināts par Latvijas nākotni. Saruna ar Saeimas deputātu, Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!» — «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK līdzpriekšsēdētāja vietnieks JĀNIS DOMBRAVA (Līna Krastiņa)
 • Slimību cēloņi un afirmācijas (Ella Brunte)
 • Garīgā dziedniecība antīkajā pasaulē (Uldis Sējāns)
 • Latviešu ZINTIS (Visvaldis Pērkons)
 • Logoneiroze jeb stostīšanās (Anda Šteinharde)
 • Mana dziedināšana. Ar Zemgales rāmumu un pamatīgumu apveltītais dziednieks JURIS SAULĪTIS (Normunds Smaļinskis)
 • Leģendāra personība: Ēvalds Valters (Linda Šmite)
 • Lasītāju daiļrade!
 • Noslēpumainības plīvurā tītie procesi: Everesta mīklas un fakti (Georgs Pains); Mūžīgās dzīves meklējumos (Guna Petaja)
 • Tests. Izvēlies tīkamāko tauriņu
 • Vārdojumi par fiansēm (Anda Šteinharde)
 • Radniecīgas dvēseles atrašana (Pēteris Lejiņš (Daugavietis))
 • Abonē žurnālu «ZINTNIEKS»
 • Vēstules!
 • Automātiskā rakstība (Viktors Dukis)
 • Sniedz roku draugs: Mācība dzīvei (Valda Dimante); Pārvari stresu! (Agate Rinda); Tests (Agate Rinda); Iepazīsimies
 • Dzīvsudrabs (Jānis Pauliņš)
 • Kas nogalina vēža šūnas? (Viktors Dukis)
 • Astroloģisko un numeroloģisko ziņu mozaīka: JŪLIJS — lunārais mēnesis veselībia, pirtij, sapņiem; Badošanās laiki; Labvēlīgie laiki skaistuma kopšanai; Andra Rača Čika laiki
 • Diēta acīm (Daiga Blicava)
 • Pie vēdera kaitēm (Valda Dimante)
 • Kuņģa un zarnu slimības (Liene Samtiņa)
 • SIA «ZINTNIEKS» izdotā grāmata «Degvīna uzlējumi. Gremošanas orgānu kaites»
 • Mans veselīgais dzēriens: Kvass LĪGO vakaram (Evita Brunevska); Alus dziednieciskās receptes (Anda Šteinharde)
 • Jūs jautājat — «Zintnieks» atbild: Tuberkuloze (Kristīne Kalniņa); Kā «nokāpt no korķa»?; Ēdīsim arī brokastis! (Ieva Pētersone)
 • Informācija «Zintnieka» lasītājiem par TAUTAS MEDICĪNAS speciālistiem
 • Interesantas lietas
 • Izklaides lappuses
 • Derīgi padomi: Jāņi — labsajūtai un veselībai (Terēza Laube); Nervu sistēmas stiprināšana (Visvaldis Pērkons); Holesterīna līmeņa mazināšana (Visvaldis Pērkons); Sirds nepietiekamība (Visvaldis Pērkons); Mazasinība (Visvaldis Pērkons); Hemoglobīna līmeņa paaugstināšana (Visvaldis Pērkons); Hipertonija (Visvaldis Pērkons); Spēku atjaunošana (Visvaldis Pērkons)
 • Dziednieku reklāmas, fotogrāfijas, zīmējumi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jūlija

Astroloģiskais fons

     Jūlija mēnesis gaidāms visai dinamisks, tas prasīs no mums vairāk pacietības, sapratnes un spējas konstruktīvi risināt problēmas. Jūnija pēdējā nedēļā izveidojas saspringta konfigurācija starp Marsu-Jupiteru-Plutonu, kuras ietekmē atradīsimies arī jūlija pirmajā dekādē. Tas ir laiks, kad var nākties risināt problēmas gan personīgajās lietās, gan arī sabiedriskajās. Šajā laikā iespējami diplomātiskie konflikti, saspringti notikumi starptautiskajās attiecībās, kas var pāriet teroristiskās vai agresīvās militārās darbībās. Ideoloģiskie jautājumi un reliģiozo uzskatu polarizācija var saasināt attiecības sociumā. Sociālie procesi vai dabas parādības var ietekmēt personīgās lietas.

     Šajā periodā vēlams izvairīties no aktīvu karadarbības zonu un valstu apmeklējuma, kā arī vietas ar dabas stihiju varbūtību. Uzmanīgi jāizvērtē visi finanšu un investīciju jautājumi, jo pastāv slēptu problēmu varbūtība, kā ietekmē būs maldinoša vēlme sagaidīt vairāk nekā reāli iespējams iegūt. Šis nav drošākais laiks, kad dot solījumus vai tos saņemt no citiem. Sadarbība ar ārzemju partneriem var neiet gludi. Spēka pielietojums, šantāža, manipulēšana — ir iespējamās enerģiju izpausmes, kas aktualizējas, lai panāktu vēlmju piepildījumu. Pastāv iespējamība dažāda veida katastrofām, avārijām, satiksmes negadījumiem,  arī mierīgos mājas apstākļos var biežāk rasties problēmas ar sadzīves tehniku, santehniku, auto vai autoritātes noskaidrošanu savstarpējās attiecībās. Lielāka ietekme būs uz cilvēkiem, kas dzimuši laika posmā 01.-08.04.; 03.-11.07.; 05.-12.10. un 02.-09.01., bet precīzāku informāciju par konkrētām ietekmes sfērām var saņemt tika individuālā konsultācijā…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Astroloģe LANA LAPIŅA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kad saule stāv debesīs

Politika šobrīd ir kā bezgala daudzu mēļu aplaizīta un nosiekalota, bučojot kādu no tās detaļām. Tikai ļoti retais to dara pa īstam — pārējie, teātri spēlējot. Labāk vai sliktāk, talantīgi vai mazāk talantīgi. Tāpēc jau arī negribas par to runāt. Labāk taču iegrimt dabas klēpī — sajust un izsmaržot. Sevišķi tagad — vasaras vidū.

…Mirdzošā rasā ieskrien Jānis — basām kājām, vējā plandošiem matiem, smilgu skarām aplipušām biksēm… Sirdī deg viens vienīgs jautājums — vai vēl tāls ceļš līdz Līgai? Zāļu skropstās rasa viegli trīs. Nu, jocīgs jautātājs! Līga teju ar roku aizsniedzama. Bet šis neredz. Vai mīlestība aizmiglojusi acis? Latvietis Jānis vasaras viducī Latvijā kļūst pat īstāko un mīļotāko puisi mūsu zemē — tikai viņš spēj atvērt latvieša dvēseli, Saulgriežu naktī tikai viņš spēj ieraudzīt meitu īsto tikumu un gavilējot uznest to pie zvaigznēm Visumā, pietuvināt Saulei un Mēnesim, ieslidinot zvaigžņu rotaļās.

TERĒZA LAUBE

 

 

«Nu, nopērc kādu desiņu, šašliciņu, alutiņu!» — tā man čukst ausī neredzams rūķis, kas sēž uz pleca. «Nopērc arī šo lielo televizoru, varēsi sēdēt pie tā kā zaļā pļavā un baudīt Jāņu koncertu!» čukst cits rūķis otrā ausī. «Hei, mums ir jauna planšete, varēsi sēdēt pie ugunskura un visu nakti slidināt stilīgas bildītes un rādīt citiem, kā tu svini Jāņus!» Šis rūķis laikam paslēpies kaut kur manos matos, un nav saprotams, no kuras puses skan viņa balstiņa. Tirgotājiem piederošie naskie rūķi pirms Jāņiem mēģina man kaut ko nopārdot, solot visādus labumus medussaldās, labi trenētās balstiņās, un lien ārā, lai uzbāztos ar piedāvājumiem, no visām iespējamām pažobelēm. Lai pretotos sirēniskajām vilinājumu dziesmām, jābūt ar skaidru prātu un pārliecību par to, kas man (vai tev) ir vajadzīgs, un kas nav.

Sapnis ar uzmācīgajiem rūķiem pazūd līdz ar acu atvēršanu agrajā rītā. Sapnis arī ir nakts radīta ilūzija, kas, atverot acis, par laimi, ātri gaist. Saule jau pakāpusies debesīs labi augstu, un aiz atvērtā loga skan putnu rīta dziesmas. Priežu zaru galos, kas šūpojas tepat aiz loga, jau zaļo pagaras šī gada pieauguma atvases. Koku zari ar katru gadu tuvojas logam un padara manu pasauli arvien zaļāku. Tas nomierina un atgādina, ka daba atkārto vienu un to pašu savu ciklu jau no senseniem laikiem — ziemai seko pavasaris un vasara, tai sekos rudens un atkal ziema. Taču tagad ir klāt noslēpumaini burvīgais mirklis, kad mūsu planēta, riņķojot Visuma dzīlēs, uz mirkli it kā apstājas savā skrējienā. Taču mums šķiet, ka apstājas Saule debesu juma viducī. Divas dienas, 21. un 22.jūnijā, diena ir visgarākā, bet nakts — visīsākā. Saule it kā stāv uz vietas, apdomājas kādu mirkli un tad turpina savu ceļu jau rudens virzienā. Senatnē tas bija brīdis, kad pavasara darbi laukos bija apdarīti, varēja nedaudz atvilkt elpu un izbaudīt vasaru visā tās plaukuma krāšņumā. Tika vākti ziedi un augi ārstnieciskām tējām, svinēts vasaras vidus ar ugunskuriem kalnu galos, darināts alus un siers, dziedātas dziesmas un dejotas dejas. Puiši noskatīja daiļākās meitas, meitas — staltākos puišus, lai rudenī, pēc ražas novākšanas, svinētu kāzas un tad jau varētu domāt par bērza līksts ciršanu šūpulim. Tā laika rats ripoja uz priekšu, bija šķietami neapturams un nemainīgi mūžīgs.

Mūsu neilgās dzīves pieredze rāda, ka Pasaule, kurā dzīvojam, tomēr ir mainīga. Ziemas ir siltākas kā agrāk, pavasari atnāk vēlāk, tādas īstas vasaras līdz Jāņiem mums vairs nav. Zemes klimats lēnām mainās — siltāki periodi nomaina aukstākus, šie cikli ir tūkstošiem gadu seni, Zeme nesteidzīgi ieelpo un izelpo. Arī Saulei ir savi aktivitātes un pieklusuma brīži. Ja 20.gs. daudzi augām un dzīvojām laukos, tad 21.gs. esam izklīduši plašajā pasaulē, jo jaunas politiskas un ekonomiskas pārmaiņas ir paveikušas savu un radījušas globālas sekas it visur.

Atmodas laikā, 1988.gadā, Ieva Akuratere un grupa Pērkons dziedāja savu populāro Zaļo dziesmu ar dzejnieka Māra Melgalva vārdiem: «Tik, cik būs uguņu uz katra kalna, tik mēs arī šeit dzīvosim…» Tagad šķiet, ka dzejnieka vārdi par to, ka «no svara ir katrs ugunskurs», ir bijuši ļoti pravietiski toreiz un nav zaudējuši savu aktualitāti arī tagad. Tāpēc uzkāpiet kalna galā un saskaitiet — cik daudz ugunskuru ir saskatāmi šajos Jāņos?

NORMUNDS SMAĻINSKIS

 

 

 

 

 

 

 

 

Pilsēta

LĪGO svētku noskaņās

Naktī pār Pilsētu izlīst Piena ceļš — tāpēc akmeņi no rīta vēl smaržo. Lēni un negribīgi no miega mostas Pilsēta — dažs veikals miegainos plakstus ver vēlu un plati nožāvājas ar vaļā atsprāgušām durvīm. Putekļu pūļi steidz iekšā, tiek šķaudīti atkal ārā, kā tāla vīzija mirdz bērnības rīti ar vienmēr svaigi mazgātām ielām...

Vai vēl smaržo pēc piena? Nē, jo to maisa no pulvera. Bet Piena ceļš? Tas palika Grieķijā, kuras dievi bija stiķu un niķu pilni. Jo, kad dieve Hēra kārtējo reiz atteicās barot sava likumīgā vīra Zeva ārlaulības dēlu, viņš nogaidīja sievas aizmigšanu, lai pieliktu izsalkušo mazuli tai pie krūts. Pamodusies Hēra ar tādu steigu un riebumu izrāva krūti mazulim no mutes, ka piens platā strūklā izšļācās gaisā, jo — labāk Piena ceļš debesīs, nekā no viņas piena kļūtu nemirstīgs zemes sievietes dēls!

Un tomēr — pat cauri putekļiem šorīt Pilsētā smaržo? Klik-klak, klusi soļi, klik-klak — «Jānīts nāca pār gadskārtu» — nu protams! «Savus bērnus apraudzīt» — pat Pilsētā!

Nav vairs akmeņu — ir tikai zaļumu jūra... Rakstiskās ziņas par zāļu tirgu viduslaiku Rīgā sākumā aizved uz Kubes kalnu, kur «pārdotas zāles un to saknes, koki un puķes». Tautas ticējumos minēts, ka Jāņu rītā, priekš saules, baltā drēbē savākta un izspiesta rasa ārstē izsitumus, bet savārīta rasa ar medu palīdz pret acu asarošanu (skalojot tās) un kāju salšanu. Tikai zāles jālasa vakarā bez saules. «Zāle aug līdz Jāņu vakaram, bet jau ar Jāņu dienu sāk briest, tādēļ zālēm un tējai jāievāc augi līdz Jāņu dienai.»

Tomēr pilsētniekiem netikās agri celties, tādēļ tirgus rosība arvien vairāk pārcēlās uz Jāņu priekšvakaru. 1784.g. Kubes kalnu noraka, izveidojot Esplanādi — klaju laukumu karavīru apmācībām un parādēm (vietā starp tagadējo pareizticīgo katedrāli Brīvības ielā un Mākslas muzeju Valdemāra ielā).

Nav zināms, kurā laikā zāļu tirgošana pārgāja uz «Jauno tirgu» Daugavmalā, kurš pirmo reizi pieminēts rakstos 1571.gadā. Katras viduslaiku pilsētas centrā esošais tirgus nesa vēl papildus slodzi: uz Rātsnama kāpnēm nolasīja jaunos likumus, reizēm turpat arī sprieda tiesu, vainīgo piesienot pie kauna staba — kāķa — un izpildot tam piespriesto sodu. Šeit pie svariem gaidīja rindu no plašās pasaules atvestās preces. Kaut arī «Jaunais tirgus» bija iespiests starp Pilsētas mūra nocietinājumiem un Daugavu, šeit tomēr bija brīves elpa, ne «altmark» (vecā tirgus) ierobežotā saspiestība.

Zemniekiem no guļbaļķu mājām, kur pat «smildziņa ziedēja sudraba ziediem», no ārpuses Pilsēta izskatījās «stalta un balta». Andrejs Johansons savā grāmatā «Rīgas svārki mugurā» savācis dažādu aculiecinieku izteicienus par seno Pilsētu...

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

INĀRA ANTONE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Esmu pārliecināts par Latvijas nākotni

Saruna ar Saeimas deputātu, Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!» — «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK līdzpriekšsēdētāja vietnieku JĀNI DOMBRAVU.

...Sešgadīgais Jānis kopā ar mammu un brāli izgājuši pastaigāties. Pie Lielvārdes ielas mamma saka: Apstājieties un nekustieties! Ārā no Rīgas, Krievijas virzienā, brauc padomju armijas tanki. Karavīri, naidā kvēlojošām sejām, skatās visapkārt. ...Skolu reformas laikā gar skolu, kurā mācās Jānis, iet krievu skolēni, kuri rokās tur plakātus ar uzrakstiem: Mēs negribam runāt suņu valodā! Viņam tas šķiet absolūti nepieņemami — kā manā valstī kāds atļaujas tā izteikties par mani un manu valodu! ...Ir 2005.gada 4.maijs, un štābisti, Plinera un Rafaļska iedvesmoti, mēģina izjaukt 4.maija svētku pasākumu, cenzdamies pie Brīvības pieminekļa nolikt nomelnējušas, savītušas neļķes. Jānis nespēj saprast — kā sevi cienoša valsts var pieļaut šādu ņirgāšanos par savu neatkarību, simboliem. Viņu ceļu aizšķērso nevis policija, bet latviešu cilvēki. ...Tie ir notikumi, kuri Jānī Dombravā rada pārliecību, ka kaut kas šajā kārtībā jāmaina, un viņš iesaistās jauniešu organizācijā «Visu Latvijai!», kura pēc gada pārtop partijā. Tālākais ceļš jau izlemts — Jānis kandidē Saeimas vēlēšanās un tiek ievēlēts. Tagad Jānis Dombrava ir viens no perspektīvākajiem jaunajiem politiķiem Latvijā.

 

— Kādas pārdomas rosās pēc 3.jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām?

— Vērtējot vēlēšanu rezultātus Latvijā kopumā, Nacionālajai apvienībai tie ir pozitīvi. Esam būtiski palielinājuši savu pārstāvniecību pašvaldībās, ir vairāki novadi, kuros iegūta uzvara un pat absolūta uzvara. Piemēram — Smiltenes, Kocēnu, Engures un vairākos citos novados ieguvām vairāk kā 50% vēlētāju balsu, savukārt Saulkrastu, Ogres u.c. mums bija pārliecinoša 1.vieta, tādējādi nodrošinot priekšsēdētāja vietu. Iespēja uzņemties lielāku atbildību apvienības pārstāvjiem būs vēl virknē pašvaldību, un līdz ar to pavērsies lielākas iespējas realizēt mūsu programmā teikto. Manuprāt, tas vērtējams ļoti pozitīvi, un esmu pārliecināts, ka kopumā Latvija no tā tikai iegūs…

— Par Rīgu runājot — ilgus gadus galvaspilsētas atslēga piederēja latviešiem, bet nu jau 8 un arī turpmākos 4 gadus tā būs «Saskaņas» rokās. Par ko tas, jūsuprāt, liecina?

— «Saskaņa» ir izveidojusi ļoti spēcīgu varas centralizāciju — visos vadošajos amatos salikusi savus cilvēkus, noslēgusi jaudīgus līgumus ar visiem vadošajiem latviešu un krievu medijiem, lai tie stāsta par Rīgas domes labajiem darbiem…

— Vai Nils Ušakovs tiešām ir slikts saimnieks?

— Man ir argumenti, kas liedz viņu saukt par labu saimnieku. Korupcija, nesaimnieciskās darbības utt. Pat gribētos teikt, ka Rīga ir pārvērtusies par pusgraustu pilsētu. Ja galvaspilsētu salīdzina ar Smilteni, Valmieru, Saulkrastiem, tas ir kā diena pret nakti. Rīgā daudzi cilvēki dzīvo bomzīgās mājās, kuras nepieciešams atjaunot. Tās ir fiziski novecojušas, nav siltinātas, daudzas kāpņu telpas ir izdemolētas. Milzīgas problēmas Purvciema, Pļavnieku un citu mikrorajonu iedzīvotājiem sagādā nesakārtotie iekšpagalmi — bedru bedres, lai gan teritorija atļauj, nav kur nolikt mašīnas. Labs saimnieks šos iedzīvotājiem aktuālos jautājumus risinātu pirmām kārtām, un, tik ilgi saimniekojot, lielākā daļa no tiem būtu sakārtoti. Tāpēc arī Ušakovu par tādu nevaru nosaukt…

— Latvijas iedzīvotāji jau sen gaida, kad beidzot pie varas valstī nāks kāds politisks spēks, kas to visu mainīs — pārstās skaisti runāt, solīt un sāks darīt. Kad tas notiks? Kas tas būs par spēku?

— Uzskatu, ka Nacionālā apvienība ir pierādījusi, ka spēj mainīt daudzas lietas, pat esot Saeimā izteiktā mazākumā. Pat zinot, cik latvieši kritiski noskaņoti pret visu pozitīvo, kas notiek, man gribas teikt, ka Latvijā ir izveidota viena no labākajām sistēmām ģimenēm ar bērniem, īpaši bērna pirmajos dzīves gados. Proti — vienam no vecākiem pēc bērna piedzimšanas ir iespēja būt mājās ar viņu pusotru līdz divus gadus, saņemot par to no sociālajām iemaksām atkarīgu atlīdzības apjomu. Šāda sistēma nav teju nevienā citā valstī, pat bagātajā Amerikā sievietei jāatgriežas darbā pāris nedēļas pēc bērna piedzimšanas. Pašiem jāmeklē arī aukle vai bērnudārzs, un par to jāmaksā. Latvijā vecākiem, kuru bērns sasniedzis pusotra gada vecumu, ir iespēja viņu sūtīt bezmaksas bērnudārzā — tikai pagaidām ne visas pašvaldības nodrošina ar šādiem bērnudārziem. Tagad tiek apspriests jautājums par iespēju bērnudārzniekus nodrošināt ar brīvpusdienām…

— Politikā ienācāt 22 gadu vecumā. Kopš tā laika pagājuši 7 gadi — vai neesat paguvis vilties?

— Nē. Toties esmu izpratis, kā politiskā vide iekārtota un to, ko būtu jāpanāk. Esmu pārliecināts, ka Nacionālajai apvienībai jāturpina iet savs ceļš un jācenšas panākt, lai tā būtu vislielākā Saeimā pārstāvētā frakcija — lai tiešā veidā varētu ietekmēt turpmāko valsts attīstību. Ideāls variants — mums izdodas izveidot tik spēcīgu sastāvu, ka partija par to var uzņemties atbildību pilnībā. Jo mani neapmierina, ka daudzas mūsu labās iniciatīvas un idejas netiek atbalstītas, un 80-90% politiķu enerģijas tiek patērēta savstarpējos strīdos, vienam otra pārliecināšanā, nevis valsts attīstībā. Tas, manuprāt arī ir galvenais iemesls tam, kāpēc Latvija nevar ieņemt tai pienākošos vietu pasaules attīstītāko valstu vidū…

— Jāņus svinot, ievērojat visus rituālus un tradīcijas?

— Tās biežāk ievēroju Saulgriežu dienā — teju katru gadu braucu uz vietu, kur tos sagaida pēc senajām tradīcijām. Un tad tiešām sajūtu, kā ķermenis attīrās, kā tajā ieplūst milzu enerģija. Mani ļoti uzrunā uguns, tāpēc vislabāk patīk mirklis, kad visi sanākušie kaut ko ziedo ugunij. Un vienmēr zināmu atvieglojumu sajūtu laikā, kad tiek sadedzināti iepriekšējā gada vaiņagi. Līgo vakara, Jāņu svinības notiek jau citā gaisotnē, un, kā pats esmu izjutis — tās ir pilnīgi dažādas enerģijas…

— Jūs taču zināt, ka kalendārā svinamo dienu nobīde izdarīta apzināti — lai tautu maldinātu, lai tā nepievērstu uzmanību seno rituālo nozīmei.

— Jāņi ir mani svētki, bet Ziemas saulgriežos, 21.decembrī, dzimusi mana meita Elza — līdz ar to arī šī diena man ir īpaša. Iespējams, ka Nacionālā apvienība kaut kad nākotnē apsvērs iespēju «grozīt» kalendāru, bet sākumā tas varētu attiekties uz Lāčplēša dienu. Varam atteikties no brīvdienas 1.maijā, ar kuru latviešiem būtībā nav nekāda sakara, bet 11.novembrim jābūt brīvdienai — to taču svin simtiem tūkstoši cilvēku…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

LĪNA KRASTIŅA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Garīgā dziedniecība antīkajā pasaulē

       Vienmēr un visur cilvēki instinktīvi ir ticējuši dziednieciskajam spēkam, kas kaut kādā veidā var atjaunot ķermeņa jušanas spējas un normālas funkcijas. Viņi bija pārliecināti, ka, pastāvot noteiktiem priekšnosacījumiem, šo noslēpumaino spēku var izsaukt un tas remdē cilvēku ciešanas.

       Civilizācijas sākumposmā priesteriem un svētajiem tika piedēvētas noslēpumainas spējas dziedināt cilvēkus un ietekmēt tos uz labu vai ļaunu. Viņi atsaucās uz it kā tieši no dieviem dotu spēku, un laika gaitā visdažādākajās pasaules malās radās ļoti atšķirīgi dziedināšanas rituāli. Tajos, izpildot noteiktas ceremonijas un dziedot, tika piesaukta kāda dievība. Tādam pašam mērķim kalpoja «roku uzlikšana», talismani, amuleti, gredzeni, relikvijas un svētbildes.

       Tā, piemēram, dažādu antīko reliģiju priesteri saviem pacientiem ārstniecības augu vai hipnozes ietekmē mēdza iegalvot, ka sapnī pie tiem ieradīšoties dievi un dāvāšot izdziedināšanos. Šai ārstniecības metodei bieži vien bija cerētie panākumi; acīmredzot, šeit ir runa par ārkārtīgi spēcīgas suģestijas ietekmi uz zemapziņu…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja ULDIS SĒJĀNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logoneiroze jeb stostīšanās

Logoneirozes definīcija skan šādi: «Stostīšanās — neiroze, pie kuras cieš nepārtraukta runa. To izraisa nekoordinēta muskuļu darbība, kas piedalās runas veidošanā. Neiesaistot šos muskuļus runā, to darbība nav traucēta. Šī patoloģija visbiežāk sākas bērniem vecumā 3-8 gadi.»

Stostīšanās var rasties pēc galvas traumām, arī pēc pārciestām infekcijas slimībām, taču ir gadījumi, kad tas notiek psihiski traumējošu notikumu ietekmē — pēkšņs pārbīlis, sods, atšķirtība no vecākiem, lielas bailes. Tikpat traumējoši var iedarboties ilgstoša stresa situācija, piemēram, regulāra iebiedēšana (ar raganām un bubuļiem, kas paņem nepaklausīgus bērnus; briesmoņiem zem gultām, ja bērns neiet laikā gulēt; mātes mēdz grēkot ar tekstiem «ja tu mani neklausīsi, es iešu prom un tu paliksi viens pats» utt.), arī šausmu filmas bērniem nav jāskatās. Daži bērni sāk stostīties pēc tam, kad piespiedu kārtā ir «pārveidoti» no kreiļiem par labročiem. Emocionāls šoks var būt arī brālīša vai māsiņas uzrašanās.

Sistemātiskas vecāku, radu, bērnudārzu audzinātāju vai skolotāju pedagoģiskās kļūdas arī var izraisīt logoneirozi. Ja bērns tiek arī izsmiets no saviem vienaudžiem sētā un skolā, tad stostīšanās pāriet smagā, progresējošā formā. Parasti tā pāriet, cilvēkam esot vienatnē, bet atjaunojas un pastiprinās satraukumā vai tad, ja vārdu izrunai tiek pievērsts vairāk uzmanības…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Apkopoja ANDA ŠTEINHARDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mana dziedināšana

Ar Zemgales rāmumu un pamatīgumu apveltītais dziednieks Juris Saulītis

Juris Saulītis par sevi un savu dzīvošanu stāstot, bieži kā dzīvesvietu piemin dzimto Eleju, Jelgavu un tagad Dobeli un tās apkārtni. Tur esot skaista daba un īsteni laba dzīvošana. Jaunībā gan viņš padevies jūras valdzinājumam, izmēģinājis dažādas profesijas un darbus, bet tad apjautis, ka ir apveltīts ar īpašām spējām. Viņš saka: «Ja tādas ir cilvēkam dotas, tad tās ir jāattīsta un jāpilnveido, un tad jāpielieto cilvēku labā.» Ja Kādam Augsti Stāvošam un Esošam ir bijis tāds nodoms, tad to nevarot ignorēt.

Garos darba gados sakrājies arī apjomīgs pateicības vēstuļu krājums, kurās cilvēki pateicas Jurim par izrādīto palīdzību.

 

— Vai jūra vēl valdzina?

Jā, bet tagad esmu kļuvis prātīgāks kā jaunībā, daudzas lietas nu izskatās savādāk nekā toreiz, uzkrāta pamatīga dzīves pieredze. Jaunībā mācījos jūrskolā, kļuvu par matrozi un braucu jūrā zvejot. Vēlāk nokļuvu arī tālajos Atlantijas braucienos, kur krastu ilgi neredzēju. Nācās ripināt 120 kilogramus smagas siļķu mucas, un ticiet man — kad kuģis šūpojas okeāna viļņos, tur vajag ne vien spēku, bet arī izveicību un apķērību. Muca jāsagāž uz kantes un jāripina, bet jāņem vērā arī kuģa šūpošanās un tas jādara ar aprēķinu, lai muca nonāk vajadzīgajā vietā!...

— Kā apjautāt savas īpašās spējas?

Manā dzimtā īpašas spējas piemita jau manai vecmāmiņai un citiem tuvu esošiem radiniekiem, arī mammai, taču ne visi tās izrādīja citiem.

Reiz, kad tuvojos kādam zirgam, sajutu īpatnu strāvojumu sevī un redzēju, kā zirga mugurai pārveļas pāri tādi kā viļņi. Zirgs, starp citu, ir ļoti jutīgs dzīvnieks šajā ziņā un pārspēj daudzas citas dzīvās radības. Reiz, jau daudz vēlāk, kad biju apguvis dažādas dziedniecības metodes un iemācījies dziedināt no attāluma, man piezvanīja kāds zemnieks. Viņa zirgs bija sastiepis muguru un, iespējams, tam bija vēl kādas citas vainas, bet veterinārārsts pēc zirga apskates redzēja tikai vienu reālu izeju — likvidēt šo dzīvnieku. Es pastrādāju no attāluma vakarā, bet otrā dienā zirgs jau jutās labāk, atsāka ēst. Pēc kāda laika aizbraucu pie viņa ciemos, un zirgs man tecēja pretī, priecīgi bubinot, it kā mēs būtu labi un seni draugi. Bija jau izveseļojies par lielu prieku savam saimniekam…

— Kādas metodes jūs esat apguvis un kādas tehnikas izmantojat?

Esmu ļoti daudz guvis, mācoties pie slavenā Vronska skolnieces Valentīnas Vauļinas. Ir bijuši arī citi ievērojami šīs sfēras pārzinātāji, kuri man iemācījuši daudz noderīgu lietu. Esmu ieguvis ekstrasensa sertifikātu, apguvis psihoterapiju un pašregulācijas tehnikas, klasisko masāžu un Jumeiho metodi, Reiki apguvu meistara līmenī. Esmu apguvis dažādas metodoloģijas, kas māca pareizu dzīvesveidu un pareizu uztura izvēli, tāpēc konsultēju arī ķermeņa svara samazināšanas jautājumos. Man ir arī Latvijas Tautas dziednieka sertifikāts…

— Jūsu priekšā uz galda deg svecīte, kam derēs tā?

Man patīk dzīva uguns un es labprāt iededzinu dažādu krāsu sveces. Arī cilvēkiem, kuri atnāk pie manis, iesaku tās izmantot. Baltas krāsas svece veicinās garīgumu, intelektu, bet sarkanas krāsas sveces noderēs pret slimībām, kalpos enerģētiskai aizsardzībai.

Ja pie jums ciemā vai vienkārši jūsu telpā atnāk nepatīkams cilvēks, iesaku aizdedzināt reizē baltu un sarkanu sveci un ļaut tām pilnībā izdegt. Telpa enerģētiski attīrīsies. Kļūs vieglāk tajā atrasties…

— Uz galda es redzu arī senlatviešu zīmi, kuru mēdz dēvēt par Dzīvības zīmi…

Tāda ir arī uz mana gredzena, un šī zīme rotā arī «Zintnieka» pirmo vāku! Tā ir spēcīga mūsu senču dzīvības un aizsardzības zīme. Ja šo zīmi uzzīmē uz papīra un uzstrāvo, tā, pielikta pie vaiga, spēj mazināt vai pat noņemt zobu sāpes…

— Kādas zāles savas veselības uzlabošanai lietojat pats?

Es nelietoju nekādas tabletes, ja nu vienīgi aktīvo oglīti, tā vienmēr man līdzi. Ja iznāk saaukstēties, tad uzstrāvoju asos sarkanos piparus un pieberu vannas ūdenim, kārtīgi izkarsējos un esmu atkal vesels. Slimība pazūd un vienlaikus viss organisms ir attīrījies…

— Kā ar uzturu — esat veģetārietis vai ēdat visu?

Ēdu pilnīgi visu, īpaši nešķiroju. Es uzskatu, ka mums ir jāēd viss, kas izaug un ganās uz mūsu pašu zemītes. Mūsu produktiem jādod priekšroka — tas galvenais. Labprāt arī lietoju pienu un piena produktus — kafiju bez piena piešprices nedzeru. Man atnes arī īstu lauku pienu burkā, dzeru to!...

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

NORMUNDS SMAĻINSKIS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ēvalds Valters

Tautā mīlētais, leģendārais aktieris, Tautas skatuves mākslinieks Ēvalds Valters (1894-1994) bija arī literāts un latviešu strēlnieks.

Pirmo kinolomu Latvijā Ēvalds spēlēja 1939.gadā, atveidojot veco Kļavu filmā «Zvejnieka dēls». Pavisam viņš piedalījies vairāk nekā 40 filmās un nospēlējis vairāk nekā 250 lomas dažādos Latvijas teātros, tajā skaitā Liepājas teātrī, Jelgavas Tautas teātrī, Daugavpils teātrī, profesionālo aktieru ansamblī «Tautas Teātris».

Kopš 1941.gada darbojās Dailes teātrī, kas arī kļuva par galveno teātri viņa mūžā un kurā viņš uz skatuves kāpa arī savos 100 gados. Ilgu laiku Valters bija vecākais darbojošais aktieris pasaulē. 1995.gadā viņš tika iekļauts Kembridžas enciklopēdijas 21.gadsimta ievērojamāko cilvēku skaitā.

Ēvalds Valters, kā literāts, daudz tulkoja no franču valodas, rakstīja dzeju. 1990.gadā ar pseidonīmu «Ints Baltarājs» viņu iepazina kā dzejoļu krājuma «Rusiāde» autoru. Valters piedalījās literārajos vakaros ar priekšlasījumiem par franču literatūru. Viņš labi prata franču valodu, kuru sāka apgūt 1912.gadā sociāldemokrātu izveidotajos kursos strādniekiem «Valodnieks». Bet dienā viņš bija Švābes vīna rūpnīcas strādnieks.

Teicamā valodu izjūta un svešvalodu prasmes bija par pamatu tam, ka viņš kļuva par ražīgu tulku, kurš latviešu valodā pārcēlis Ž.Rasina «Britaniku», V.Igo romānus, Ž. de Lafontēna fabulas. Īpaši mīļš bija Moljērs — viņš pārtulkojis «Donu Žuanu», «Mizantropu» — kopā 20 Moljēra lugas.

Savu ilgā un garīgi bagātā mūža redzējumu Valters pratis izteikt kodolīgos, dzīvesgudros aforismos:

Ilga mūža noslēpums ir labs garastāvoklis, humora izjūta, dzīvesprieks.

Dabā viss pastāv saiknē un mijiedarbībā, jo diena nenoliedz nakti, tumsa neapstrīd gaismu, uguns neapsūdz ūdeni.

Es ar dzīvi gribu iet rotaļā, tāpēc ir vienalga, kur tā mani ierindo, jo, filozofiski raugoties, dzīves lokā visi esam ierindnieki.

Ja tev kādu brīdi klājas grūtāk, priecājies par cita priekiem, un tad tie pielips arī tev.

Valters atzina, ka Kuldīgas skolotāju semināristam Jansonam, pie kura viņš mācījies, pieder vislielākais nopelns, ka strēlnieks un aktieris Ēvalds Valters kļuva arī par rakstnieku. Skolotājs Jansons Kuldīgas puikām mācīja tautasdziesmas, kas ir tautas dvēsele un kas šķita brīnišķīgākas par Bībeli. Tautasdziesmas Valteru ietekmējušas visu mūžu. No tām viņš mācījies latvietim svarīgākās lietas: daiļumu, ētiku un darbu. Ar literatūru Valteru saindēja arī Jukums Vācietis, kurš cienīja literatūru un rakstniekus, aizliedza 5.Zemgales pulka karavīriem — E.Virzam, K.Skalbem un J.Akurateram — atrasties pirmajās līnijās…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

LINDA ŠMITE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Automātiskā rakstība

Automātiskā rakstība ir atzīta par mēdiju metodi, jo pastāv uzskats, ka ar tās palīdzību saņemtā informācija nāk no kāda gara, vai nu tas būtu kāds miris tuvs radinieks, vai kāds, kuram nepieciešams nodot dzīvajiem informāciju par savu nāvi vai kādu nepadarītu darbu.

Reizēm cilvēks automātiskajā rakstībā patiešām pazīst sava mirušā radinieka rokrakstu, kurš seansa laikā izteicies ar mēdija rokas palīdzību.

Pēc Otrā pasaules kara automātiskā rakstība zaudēja popularitāti, taču to atkal atguva 20.gs. 70.gados. Šoreiz tā attīstījās kā personiskā māka saņemt eņģeļu gudrību un informāciju no Gudrajiem skolotājiem, bezmiesīgām attīstītām būtnēm no citām dimensijām.

Zināmākais piemērs ir Helēna Blavatska, kura ar automātiskās rakstības palīdzību pierakstījusi daudzos pareģojumus un «Slepeno doktrīnu.»

 

Grimušās zemūdens apkalpes locekļu vēstījumi

       Kāds Lankašīrā dzīvojošs jūrnieks, vārdā Viljams, kurš bija dienējis armijā Otrā pasaules kara laikā, stāstīja:

       Es tiku apmācīts Karaliskajā flotē. Mūsu instruktors, vecākais apakšvirsnieks un telegrāfists, bija arī spirituālists un mēdijs.

       Reiz instruktors pastāstīja mums par kādas pavisam jaunas zemūdenes bojāeju, kas izmēģinājuma braucienā nogrimusi pie Anglijas krastiem, noslīkuši gandrīz visi apkalpes locekļi. Viņš sīki, jo sīki atstāstīja šo nelaimes gadījumu, apgalvodams, ka šī notikuma detaļas neesot zināmas plašākai sabiedrībai. Drošības apsvērumu dēļ publicētas ziņas tikai par glābšanas operāciju, kas norisinājusies zemūdenes ārpusē.

       Virsnieks parādīja mums pāris vēstuļu atšķirīgos rokrakstos, no kurām vienu bija uzrakstījis nogrimušās zemūdenes komandas loceklis, vainodams sevi notikušajā. Vēstulē bija minēti īpaši vārsti un ūdensmērāmie stikli, kas ļauj pārbaudīt, vai ārējās durvis ir pilnībā slēgtas, jo tikai tādā gadījumā drīkst atvērt iekšējās durvis. Vēstules autors rakstīja, ka uz šiem instrumentiem var paļauties tikai tad, ja tie ir iepriekš pārbaudīti, jo kāda aizsprostojuma dēļ to rādījumi var izrādīties nepareizi. Pēc tam vēstulē apgalvots, ka pārbaude nav izdarīta, un tādēļ, noticot tukša pārbaudes stikla rādījumam, vēlāk notikusi katastrofa…

 

Literārie darbi senangļu mēlē

       Vēl viens acīmredzamas automātiskās rakstības gadījums ir plašais Peišensas Vortas vēstījums, kas 1913. gadā tika pārraidīts caur Pērļu Karenu, mājsaimnieci no Sentluisas ASV. Peišensa Vorta rakstīja, ka viņa esot angliete no nabadzīgas lauksaimnieku ģimenes Dorsetā, dzimusi 1649.gadā. Domā, ka Peišensu nogalinājuši indiāņi drīz vien pēc viņas ierašanās ASV. Peišensa, sazinoties vispirms caur oija dēli, automātiskas rakstības ceļā diktēja aizvien vairāk un vairāk, līdz beidzot Pērla Karena bija uzrakstījusi 2500 dzejoļus, lugas, stāstus un 6 lielus romānus, kuru darbība notika dažādos vēsturiskos laika posmos. Piecu gadu laikā viņa uzrakstīja četrus miljonus vārdu, kurus visus bija nodiktējusi Peišensa…

 

Citi automātiskās rakstības izskaidrojumi

       Apbrīnojami, ka jau 19.gs ASV filozofs un psihologs Viljams Džeiss izteica pilnīgi mūsdienīgu uzskatu par automātisko rakstību kā iespēju iegūt dziļi bezapziņā noglabātu informāciju. Līdz ar to, šo metodi varēja sākt izmantot gan pieaugušo, gan bērnu terapijā…

 

Kā automātiskā rakstība atšķiras no parastās rakstības?

Cilvēki, kam nācies rakstīt automātiskajā rakstībā, dažkārt uzreiz pēc vēstījuma saņemšanas izjūt rokās vai rakstošajā rokā vieglas tirpas.

Automātiskā rakstība mēdz būt ātrāka par apzinātu rakstību, tāpēc īsā laika sprīdī tiek uzrakstīti tūkstošiem vārdu. Saņēmējs, kurš atrodas vieglā transa stāvoklī, to pat neapzinās…

 

Zīlēšanas paņēmiens…

 

Vai tas ir droši?...

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja VIKTORS DUKIS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kas nogalina vēža šūnas?

Publicējam metodi, kas radīta, lai nogalinātu ļaundabīgu audzēju šūnas. Šīs diētas prezentācija notika jau 1980.gadā, un vairāk nekā 45 000 pacientu tika izārstēti! Tie, kuriem nav ļaundabīgu audzēju šūnas organismā, un kuri arī ievēroja šo diētu, ziņojuši par milzīgu pozitīvu ietekmi uz veselību. Veselības profilaksei kursu var saīsināt uz 21 dienu.

 

Rūdolfa Breussa metode

Pacientiem ir pieteikts neēst nekādus spēcīgus ēdienus 42 dienas no vietas! Tā ir ļoti svarīga šīs diētas sastāvdaļa. Arī dārzeņi jāuzņem sulas veidā. Paralēli, ja ir izsalkums, var lietot sīpolu zupu un ārstniecības augu tējas. Diētas laikā nelieto cukuru!...

 

Tātad, kā tas strādā?...

Dr. Breuss apgalvo, ka šūnas barojas ar proteīniem no spēcīgām sastāvdaļām. Bet, izmantojot šo diētu, visas šūnas tiek mērdētas badā, kā rezultātā audzēju šūnas atmirst.

Ja vēlaties izmēģināt šo metodi, lai tā sniegtu maksimālo efektivitāti, svarīgi izmantot dabiskas sastāvdaļas, vislabāk no sava dārza!

Biete. Eiropieši jau ilgu laiku izmanto bietes, lai ārstētu audzējus. Šis dārzenis dod ķermenim visus nepieciešamos elementus, lai tas varētu efektīvi cīnīties ar dažādām slimībām. Turklāt papildus bietes arī izdala vielas, kas izskalo vēzi izraisošas vielas no aknām, nierēm un limfātiskās sistēmas.

burkāns…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja VIKTORS DUKIS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andra Rača Radošā darbnīca

jūlijā

Kalendārs paredzēts Latvijas laika joslai, pieņemot, ka darbi tiek iesākti priekšpusdienā.

 

Labvēlīgie un nelabvēlīgie laiki

Veiksmīgās dienas: 3., 4., 10., 11… jūlijā. Sāktie darbi no plkst. 8:00 līdz 17:00 ritēs, kā iecerēti un ar labu rezultātu. Sarežģītās dienas…

 

oriģinālie čika laiki

(23 gadu pieredzes rezultāts)

2.VII plkst. 16:17-19:59; 5.VII plkst. 4:34-8:08;

7.VII plkst. 17:12-20:45; 10.VII plkst. 5:12-8:35…

Jaunus darbus ieteicams sākt ne ātrāk kā 2 stundas pēc Čika laika beigām.

 

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diēta acīm

Acis jāsāk sargāt jau pēc iespējas agrāk jaunībā, tāpat kā viss mūsu organisms. Un tajā mums var palīdzēt uzturs.

Vitamīni labai redzei

Lai acis būtu veselas, tām nepieciešami šādi vitamīni:

A — uzlabo redzes asumu un novērš deģeneratīvas izmaiņas acs tīklenē.

C — uzlabo tonusu un mikrocirkulāciju acs audos…

 

Ieteicamākie produkti redzes uzlabošanai

Burkāni — uzlabo redzes asumu.

Mellenes — satur A vitamīnu un citas vielas, kas nepieciešamas acīm. Palīdz uzturēt redzes asumu un mazina acu nogurumu. Savas īpašības saglabā arī ievārījumā un saldētā veidā.

Spināti — pateicoties to sastāvā esošajam luteīnam, novērš kataraktu un citas acu slimības, aizsargā acs tīkleni…

 

Ieteikumi…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja DAIGA BLICAVA

 

 

 

 

 

 

 

 

Derīgi padomi

Jāņi — labsajūtai un veselībai

Saule ir Dieva uguns Debesīs, bet ugunskurs — tās atspulgs uz Zemes. Saulgriežu naktī vajagot lēkt pār ugunskuru tā, lai drusciņ liesmas pieskartos miesai. Tāds cilvēks tad visu gadu būs vesels, jo Jāņu ugunij piemītot dvēseli un miesu attīrošs un brīnumaini dziedinošs spēks. (Uzmanīgi gan būtu jālec, nepārvērtējot savus spēkus. Varbūt pietiktu ar plaukstas pieskārienu liesmai...)

«Līgo!» — līvu valodā nozīmē «Lai top!». Tas ir visu labo (!) domu un sevišķu izteikumu apliecināšana un pastiprinājums — arī ar pašsacerētām dziesmām. «Ar līgodziesmu vibrācijām latvietis izskaloja no savas dvēseles ikdienas rūpes un bēdas un ieskaņoja savu īpašo noti Visuma apļu harmonijā.» (V.Vīķe-Freiberga)…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Apkopoja TERĒZA LAUBE

 

Nervu sistēmas stiprināšana

Sajauciet kopā 30 g sasmalcinātu valriekstu, 20 g rozīņu un 20 g sarīvēta siera. Ēdiet šos salātus brokastīs. Tonizē un stiprina nervu sistēmu, noņem nogurumu, galvassāpes, stiprina sirds muskuli…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Apkopoja VISVALDIS PĒRKONS

 

Holesterīna līmeņa mazināšana…

Sirds nepietiekamība…

Mazasinība…

Hemoglobīna līmeņa paaugstināšana…

Hipertonija…

Spēku atjaunošana…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Apkopoja VISVALDIS PĒRKONS

Mūsu draugi

Uzdot jautājumu

Šeit Jūs varāt uzdot jautājumu "Zintnieka" redakcijai vai arī atstāt savu atsauksmi par žurnāla darbību.

Turpināt