Paldies, Jūsu jautājums ir veiksmīgi nosutīts

 

Uzdot jautājumu

 

Jūsu e-pasta adrese: (nekorekta adrese)

Jautājums: (ievadiet tekstu)

(nepareizi)

 

 

Žurnāls 2017-4

Žurnāla «Zintnieks» 4.numurā lasiet:

 • Marta astroloģiskais fons
 • Čeku dedzināšana (Akvelīna Līvmane)
 • Kad miesai gavēnis, garam — bankets (Anda Šteinharde)
 • Saules gaita debess lokā… (Anita Plēsuma)
 • Abonē žurnālu «ZINTNIEKS»
 • Kas vienmēr iet un nepiekūst? (Aiga Purviņa)
 • Senās mistērijas (Sigita Siliņa)
 • Es neesmu tik liela kā tie, kas man kalpo. Saruna ar uzņēmēju ILZI NOREIKU (Antra Krastiņa)
 • «Zintnieka» izdotās grāmatas no sērijas Degvīna uzlējumi — Kaulu un locītavu kaites, Gremošanas orgānu kaites, Sirds un asinsvadu kaites
 • Latviešu dabiskie mēri (Ināra Antone)
 • Garīgās attīstības Zelta ceļš (Skaidrīte Aleksejeva)
 • Kā izvairīties no gripas — iesaka BAIBA STŪRĪTE, AGNESE ZIEDIŅA-ZARIŅA, MADARA BUNTE (Dagnija Millere-Balandīna)
 • Tautas receptes gripas laikā no «Zintnieka» grāmatām «Atveseļojies PATS!» visām sešām daļām
  • Lasītāju daiļrade!
  • Noslēpumainības plīvurā tītie procesi: Mistika aktieru dzīvē (Georgs Pains); Pētera Lielā burvis (Arnolds Indriķis-Baškevics)
  • Kura pūcīte esi? (Ingūna Priedniece)
  • Tavs psiholoģiskais tips (Ligita Ābolniece)
  • Vēstules!
  • Inuaki reptilis manī (Miķelis Daniels)
  • Sniedz roku draugs: Mīlestības pavasaris (Laura Priede); Ķildas stiprina ģimeni (Agate Rinda); Dažādie skatījumi (Anda Šteinharde); Tests. Kas tev dzīvē svarīgāks (Maija Krumte)
  • Kāpēc vēlams iet saunā (Terēza Laube)
  • Ēterisko eļļu enerģijas (Ieva Pētersone)
  • Astroloģisko un numeroloģisko ziņu mozaīka: MARTS — lunārais mēnesis veselībai, pirtij, sapņiem (Gundega Strautiņa); badošanās laiki, labvēlīgie laiki skaistuma kopšanai, Andra Rača Čika laiki
  • Atvieglo dzīvi aknām (Līga Liepiņa)
  • Kaites saasinājuma laiks (Uldis Sējāns)
  • Kakls un sievietes vecums (Terēza Laube)
  • Mans veselīgais ēdiens
  • Jūs jautājat — «Zintnieks» atbild: Alerģija no pārtikas (Agate Rinda); Acu punkti (Marta Kaņepecka); Par naudu jārunā uzmanīgi (Daina Ārena); Galda kultūra (Daina Ārena); Viss nāk atpakaļ (Daina Ārena)
  • Informācija «Zintnieka» lasītājiem par TAUTAS MEDICĪNAS speciālistiem
  • Interesantas lietas
  • Izklaides lappuses
  • Derīgi padomi: Angīna (Līga Liepiņa); Bezmiegs (Līga Liepiņa); Veselīgais sīrups (Līga Liepiņa); Pret caureju (Līga Liepiņa); Balzami ar medu (Daina Ārena); Insulta slimniekiem (Daina Ārena)
  • Dziednieku reklāmas, fotogrāfijas, zīmējumi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marta astroloģiskais fons

      Marta sākumā vēl būsim 26.februāra Saules aptumsuma ietekmē, polarizējot sajūtas starp enerģētisku impulsu kaut ko darīt ātri un taustoties pareizo virzienu meklējumos. Uguns un Ūdens stihijas mēneša sākumā vēl būs vienlīdz aktīvas, bet pamazām arvien vairāk vadības grožus atdodot Uguns stihijas dinamikai un iniciatīvai.

      Dominējošā Auna zīmes enerģētika, kurā līdz 10.03. atradīsies Venēra, Marss un Urāns, 13.03. tai pievienojoties arī Merkuram, līdz ar Saules ieiešanu Aunā 20.03. sagatavos ļoti aktīvu Pavasara saulgriežu sākumu. Līdz ar to Uguns stihija pārliecinoši dominēs visu marta mēnesi, mudinot aktīvi rīkoties un sākt jaunas lietas.

      Bet, ja līdz 10.martam mūs vairāk stimulēs Marsa cīņas spars, impulsivitāte un nepacietība, tad, līdz ar Marsa pāriešanu Zemes stihijas Vērsī 10.03., tā straujums mazināsies, jo savu toni arvien vairāk sāks diktēt retrogrādā Venēra (04.03.-15.04.). Vērtības un apstākļi šajā laikā tiks izvērtēti rūpīgāk, un tā ietekmē situācija var būtiski mainīties atkarībā no spējas paraudzīties uz lietām no jauna, filozofiskāka skatpunkta…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Astroloģe Lana Lapiņa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kad miesai gavēnis, garam — bankets

      Pelnu dienas vakarā (1.martā) sākas pavasara gavēnis, kas ilgst 40 dienas līdz Lieldienai, neskaitot klāt svētdienas. Pēc vecā kalendāra — gavēņa sākums ir 15.martā un tas ilgst līdz 30.aprīlim. Taču katram cilvēkam gavēnis sākas ar apzināšanos par tā nepieciešamību.

      Mūsu senči septiņas nedēļas pirms Lieldienām svinēja Meteņus. Metenim tika klāti bagātīgi galdi un, gaidot jaunu pavasari, notiesāti ziemas krājumi — rudenī kauto lopu gaļa. Kaut gan tagad pārtikas produkti pieejami pārpārēm jebkurā laikā, tradicionāli gavēnis ir laiks, kad no gaļas ēšanas atsakās.

      Gavēšanas iemesli katram var būt dažādi — reliģiskas pārliecības vadīta gara stiprināšana vai dvēseles un prāta attīrīšana, fiziskā ķermeņa atveseļošana no smagām kaitēm, organisma atslodze vai pavasara diēta, lai nomestu kādu lieku kilogramu.

      Ievērojot stingru gavēni, nelieto dzīvnieku izcelsmes produktus (gaļu, zivis, pienu, olas), baltmaizi, konfektes, smalkmaizītes, majonēzi. To vietā uzturā lieto vienkāršu un viegli pārstrādājamu, ekoloģisku uzturu (dārzeņi, augļi, žāvētie un kaltētie augļi), sālījumi un skābējumi (kāposti, sālīti un marinēti gurķi), sausiņi, zāļu tējas, sēnes, rieksti, rupjmaize, ķīseļi un putras — gatavotas uz ūdens bāzes.

      Gavēšana ir pašsaprotama pasaules dažādo reliģiju, uzskatu un filozofiju sastāvdaļa. Dažādās ticībās gavēšanas paradumi atšķiras, taču vienojošais ir garīgās attīrīšanās ceļš — laiks savu vēlmju (netikumu, iegribu, atkarību) ierobežošanai. Var ievērot ēšanas gavēni ar saviem noteikumiem, piemēram, atsakoties tikai no dažiem produktiem. Vai arī samazināt to patēriņu līdz minimumam.

     Iespējamas dažādas atturības formas, piemēram, atteikšanās no alkohola, cigaretēm vai citām atkarību izraisošām lietām; atteikšanās no seksuāliem sakariem, par galveno izvirzot romantiku un partnera dvēselisku izpratni; izvairīšanās no preču pirkšanas, kā arī atteikšanās no veģetēšanas pie televizora un bezjēdzīgas interneta lietošanas.

      Jo gavēņa laikā mēs iepazīstam sevi un atklājam savus netikumus. Galvenais nosacījums — to pārvarēšana un sevis audzināšana.

Anda Šteinharde

 

 

 

 

 

 

 

 

Saules gaita debess lokā...

Matīsa jeb kukaiņu diena (24.februārī)

Latviešu tautas tradīciju aprakstos saglabājies ļoti maz ziņu par šo dienu (garajā gadā tā ir 25.februārī). Latvieši to dēvēja par Kukaiņu dienu, kad tiem pēc garā ziemas miega rodas it kā jauna dzīvība. Kaut arī zināms, ka kristietībā katoļi šo dienu svin par godu apustulim Matīsam, tomēr no latvju tautas tradīcijām izriet, ka Kukaiņu dienai nav nekā kopēja ar šiem svētkiem…

 

Metenis (28.februārī)

Metenis tiek uzskatīts jau par pavasara svinamo dienu. Senajiem latvjiem ar to saistās daudz rotaļu, izdarību un tradīciju.

Tiesa, nedaudz manāma kristietības ie-tekme, jo katoļiem ar Meteni sākas gavēnis — īstais senlatviešu datums nav nosakāms, tāpēc, piemēram, Latgalē šo dienu sauc par Aizgavēni. Bet pastāv ticējums, ka ša-jā dienā Laima metot savas dāvanas, tāpēc arī radies vārds «Metenis».

Ēdieni — līdzīgi kā iepriekšējās svina-majās dienās, tikai daudzveidīgāki. Taču lielo ēšanu sāk ap pusdienas laiku, kad pats Metenis atvedot ēdamos. Noteikti jābūt arī pīrāgiem (dažviet šo dienu sauc par Pīrāgu dienu). Cepuši arī plāceņus…

 

pelnu diena (1.martā)

Pelnu diena ir nākamā aiz Meteņa, tāpēc tradīcijas ir līdzīgas kā Meteņos. Arī dainās Pelnu diena minēta vai nu kopā ar Meteni, vai arī Meteņa dziesmu variantos…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Apkopoja ANITA PLĒSUMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Senās mistērijas

Saduroties ar nopietnu problēmu, kura prasa nozīmīgu intelektuālu piepūli, cilvēks meklē risinājumu, pamatojoties uz faktiem, apsver iespējas un atrod to. Cilvēks ar nenobriedušu prātu šādā situācijā apjūk. Ja pirmais ir spējīgs atrisināt savas misijas mīklu, tad otrs saprot tikai pašu vienkāršāko valodu. Viņš pilnībā ir atkarīgs no gana. Apustulis Pāvils reiz teica, ka bērnus var barot ar pienu, bet stiprus cilvēkus vajag barot ar gaļu. Domu trulums ir bērnišķības pazīme, iedziļināšanās spēja ir brieduma simbols.

Tomēr pasaulē ir ļoti maz nobriedušu prātu. Tāpēc filozofiski-reliģiozās pagānu doktrīnas bija dažādas: vienu uzdevums bija apmierināt to cilvēku intereses, kuri nodarbojas ar filozofiju; citu — to cilvēku intereses, kuri nespēj izprast visdziļākos dzīves noslēpumus. Tikai nedaudziem atklājās ezotēriskās vai garīgās mācības, parastajiem cilvēkiem tika piedāvāta burtiska, ekzotēriska šo mācību interpretācija.

Lai padarītu vienkāršāk saprotamu varenās dabas patiesību un izprastu dabas likumu abstraktos principus, Visuma dzīvības spēki tika personificēti, tie kļuva par seno mitoloģiju dieviem un dievietēm. Tajā laikā, kad neizglītotās masas atstāja savas veltes uz Priapa un Pāna (dievības, kuras pārstāv vairošanās enerģijas) altāriem, gudrie to statujās atzina tikai vareno abstrakto patiesību simbolisko izteiksmi…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

No filozofa Menlija Palmera Hola materiāliem sagatavoja SIGITA SILIŅA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Es neesmu tik liela kā tie, kas man kalpo

Pērnā gada nogalē krimuldietes ILZES NOREIKAS uzņēmums «Krimulda», kas nodarbojas ar banketu, kāzu, bēru mielastu klāšanu, dažādu ēdienu izgatavošanas pasūtījumu veikšanu, svinēja 20 gadu jubileju. Bet vispār Ilze sabiedriskās ēdināšanas jomā strādā jau 45 gadus, un ēdnīca, kurā viņa uzsāka darbu, Krimuldā darbojas joprojām — tā ir Ilzes uzņēmuma sastāvdaļa. Kad Ilzei jautā, kā tik ilgi biznesu izdevies noturēt «virs ūdens», viņa puspajokam atsmej, ka Liktenis viņai labvēlīgs, jo pati savas dzīves labā viņa nedarot gandīz neko, līdz ar to nemākot izstāstīt, kā viss noticis. Arī par nākotni Ilze īpaši nedomā un neuztraucas — ja līdz šim uzņēmums izdzīvojis, tad gan jau arī turpmāk viss notikšot, jo ēst cilvēkiem vajadzējis visos laikos. Un latvietis, lai cik plāni dzīvotu, vienmēr gādājis, lai lielākos vai mazākos godos galds tomēr būtu pieklājīgi klāts.

Saki, ka gandrīz neko nedari, bet tam lāga negribas ticēt — nez vai tad uzņēmums veiksmīgi darbotos tik ilgus gadus.

— Tiešām nezinu, kāda ir mūsu veiksmes formula, jo no visiem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, kuri dibināti pirms 20 gadiem, izdzīvojuši tikai 3 līdz 4%. Pašā sākumā paveicās, ka viena žurnāliste par mani uzrakstīja laikrakstā «Diena», pēc tam ar to padusē pie manis nāca diezgan daudzi klienti. Tas iesākumam bija liels solis, pēc tam pasūtījumus veicu arī redakcijas meitenēm. Tikai kā žurnāliste mani atrada, ne es vairs atceros, ne arī viņa. Vispār jau iesākums bija traks. Ar veco moskviču vedām pasūtījumus uz Dailes teātri un citām glaunām vietām, izbraukājām ielu ielas, lai tos nogādātu privātajiem pasūtītājiem. Toties tagad man ir lepna, smuki trafarēta firmas mašīna izbraukumtirdzniecībai. Rīgā esam ceturtdienās, cilvēki, lietus vai vējš, stāv rindā jau pirms mašīnas piebraukšanas. Kad par to visu padomāju, pati brīnos, bet laikam jau esam iemācījušies novērtēt kvalitatīvu ēdienu. Bet vienu gan pateikšu — uzņēmuma vadītājam jābūt Dieva dotai spējai vadīt kolektīvu — tā nosaka 95% veiksmes…

Piedāvāto ēdienu sortimentu maināt?

— To darām ik pa laikam — jaunie pavāri nāk ar savām idejām, un es viņu iniciatīvu atbalstu. Tomēr ir ēdieni, pieprasījums pēc kuriem palicis nemainīgs no uzņēmuma darbības sākuma, piemēram — marinētas aknas. To recepte nākusi no Kaucmindes mājturības semināra laikiem, izmantojam arī citas no kaucmindietēm aizgūtas receptes. Tomēr marinētās akniņas pārsit visu, to recepti man lūguši daudzi un es dodu — man taču nav žēl, jo tā kā mani pavāri, tās tāpat neviens nepagatavos. No siltajiem ēdieniem topa augšdaļā ir lasis, tikai neviens to nav iedomājies gatavot tā, kā mēs. Vispirms jēlu lasi sagriež šķēlītēs, tad pārlej ar citrona un salda krējuma mērcīti un uz neilgu laiku ieliek iepriekš uzkarsētā cepeškrāsnī. Ļoti pieprasītas tagad ir speciālās karotītēs ieliktas uzkodas, un mūsu piedāvātās ir ļoti fifīgas. Tāpat daudzi iecienījuši mūsu īpašos pīrādziņus ar burkāniem, sīpoliem un Parmesan sieru. Reiz kāds pasūtītājs jautāja — no kurienes mēs paņēmuši tādu recepti? Atteicu, ka nezinu. Manējie, to dzirdēdami, sāka protestēt: — Ilze, bet tu taču pati mums liki gatavot šādu pīrādziņu pildījumu! Var jau būt, tikai es neatminos. Vienā lietā gan atzīšos — lai gūtu iedvesmu arvien jaunām idejām, pastaigāju pa restorāniem, ielūkojos ēdienkartē un kādu no ēdieniem, kurš šķiet interesants, nogaršoju. Tā reiz man ļoti iepatikās salāti, kuros visi dārzeņi sagriezti kā nūdelītes, un izlēmu tos ieviest arī mūsu piedāvājuma sarakstā…

Vai tik nopietns speciālists kā sabiedriskās ēdināšanas tehnologs-inženieris pavasaros ēdienam atļaujas pievienot arī kaut ko no mauriņā augošajiem veselīgajiem augiem?

— Ja banketa galdā uzliktu trauku ar pieneņu lapiņām, nātrītēm, gārsu vai citiem zaļumiem, mūs noteikti nesaprastu... Savukārt lielas rūpnīcas ēdnīcā, kurā par strādnieku ēdināšanu gādā mana meita, nātrītes pavasarī ir ļoti pieprasītas — tad velku rokās cimdus un eju uz dīķmalu, kur vienā stūrītī tās slej savas lapiņas…

Kādreiz esi mēģinājusi atteikties no gaļas ēšanas, ievērot diētu?

— Nekad. Kad kāds kilograms svara klāt pienācis, tad gan kādu laiciņu cenšos pasekot tam, ko ēdu. Jāsaka, ka man nav neviena produkta, ko es neēstu vai kas man negaršotu, un uzskatu, ka, dzīvojot mūsu platuma grādos, gaļa ir jāēd. Vispār mazliet savādi — agrākos laikos, kad gaļa visu gadu nebija pieejama, cilvēki to taupīja — lai pietiktu pēc iespējas ilgākam laikam, bet tagad, kad gaļu var dabūt visu laiku, daudzi no tās ēšanas atsakās. Var jau gaļu daļēji aizvietot, ēdot pākšaugus, riekstus, bet es ar sevi neeksperimentēju — ēdu to, ko gribu. Un katru dienu jau gaļu arī nemaz negribas…

Darbu māki sabalansēt ar atpūtu?

— Nekad sevi neesmu apbižojusi, kaut kad ir jāatpūšas. Vārda dienā vīrs mani aizveda vakariņās uz Daugavpili. Mums šī pilsēta kļuvusi mīļa — braucam uz Daugavpils teātra izrādēm, pavasaros šī skaistā, koptā pilsēta ātrāk kļūst zaļa. Arī restorāniņi tajā ir ļoti labi. Vēl Daugavpilī atradām savdabīgu kafejnīcu «Šokoladņa», kurā piedāvā izmeklētus, interesanti pagatavotus un izveidotus saldumus. Un nevajag ticēt mītiem, ka šajā pilsētā nerunā latviešu valodā — ja es kaut ko jautāju savā valodā, man arī atbild, turklāt cilvēki ir ļoti laipni. Vēl biežāk abi ar vīru braucam uz Liepāju. Nu, patīk mums abiem šo pilsētu teātru izrādes, pie reizes izdomājam plašāku atpūtas programmu…

Ko tu ieteiktu tiem jaunajiem censoņām, kuri šobrīd gatavajos dibināt savus uzņēmumus?

Ko gan es viņiem varu pateikt vai ieteikt, ja man viss iekrita rokās, it kā pats no sevis! Tas nebūtu godīgi, ja es kādam kaut ko mācītu. Vienīgais, ko iesaku — padomāt par to, vai biznesu uzsākt vienam, vai ar kādu kopā. Es uzreiz pateicu, ka man nevajag nevienu kompanjonu, ar sertifikātiem vai bez, jo nezinu gadījumus, kad, uzņēmumam esot vairākiem īpašniekiem, kāds vienā brīdī «segu neparautu vairāk uz savu pusi». Un vēl jaunajiem uzņēmējiem iesaku ielāgot — neviens cilvēks, kuru pieņem darbā, nav tavs padotais — viņš ir par tevi augstāks un lielāks. Tu neesi tik varens un liels kā tas, kurš tev kalpo un strādā tevis labā. Ja uzņēmējs sevi turēs kaut par dažiem centimetriem zemāk par tiem, kuri viņa labā veic visdažādākos darbus, strādā nenoguruši, un būs priekšnieks tikai tad, kad jāpiesēž pie galda, lai aprunātos par lietām, tad visi savu darbu centīsies darīt godprātīgi un uzņēmumu gaidīs veiksme. Man tas ir dzelžains likums. Ja neesi spējīgs pieņemt šādu attieksmi, tad uz panākumiem neceri. Man to iemācīja tēvs. Viņš bija gudrs cilvēks, beidzis akadēmiju, un viņam Bīriņos bija saimniecība, 32 hektāri zemes. Un tēvs, mani skolojot, vienmēr uzsvēra: Ja tev kādreiz būs sava saimniecība, sēdi ar kalpiem pie viena galda, nekad neej ēst uz otru istabu — tad visi darbi ies

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

ANTRA KRASTIŅA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radīsim paši savu scenāriju jeb kā izvairīties no gripas draudiem

Šobrīd, kad pilnā sparā rit tā saucamais gripas laiks, aktuāls ir jautājums (vairāk no netradicionālās jomas skatījuma) — vai šādi virsraksti: «Latvijā strauji sākusies gripas epidēmija», «Šogad gripas dēļ dzīvību zaudējuši jau vairāki cilvēki» utt. — neiedveš cilvēkos bailes? Vai gripas draudi patiešām spēj palīdzēt? Varbūt tieši otrādi — izraisa pastiprinātas bailes, kas enerģētiskajā plānā šo slimību piesaista? Kā šāda veida informāciju apstrādāt? Komentē alternatīvās jomas speciālistes: ezoteriķe, vēdiskā astroloģe Baiba Stūrīte (baibasturite.com), dziedniece, gaišreģe, personības izaugsmes konsultante Agnese Ziediņa-Zariņa (domuspeks.com) un dziedniece Madara Bunte.

 

Par veselību jārūpējas regulāri un ilgtermiņā

Vienīgie ieguvēji no gripas draudiem ir vakcīnu tirgotāji, aptiekas un medicīnas nozare, jo paveras iespēja uzplaukt farmācijas biznesam, uzskata ezoteriķe un vēdiskā astroloģe Baiba Stūrīte . Viņa pamanījusi arī gripas ziņu shēmu, kas ir klātesoša visā pasaulē. Vispirms aktualizējas ziņas par epidēmiju, tad pamazām nāk klajā informācija par visa veida pretgripas zālēm. Tam seko ziņas par imunitāti stiprinošiem preparātiem un, galu galā — aicinājums vakcinēties. Diemžēl liela daļa cilvēku, kuri ir viegli iespaidojami, uz šiem aicinājumiem uzķeras. «Nāves gadījumi, kas tiek saistīti ar gripas epidēmiju, manuprāt, ir pārprasti. Nāve iestājas daudz sarežģītāku karmisku iemeslu, nevis tikai gripas dēļ. Visām slimībām ir savi karmiskie iemesli, tāpēc, pirms novelt vainu uz ko citu, vajadzētu sākt ar sevi — iedziļināties un saprast, kāpēc dzīvē ienākusi esošā saslimšana. Izprotot slimības cēloņus, kaite sāks atkāpties…

 

Rezultātu nosaka tas, kā reaģējam uz dzirdēto

Arī dziedniece, gaišreģe, personīgās izaugsmes Agnese Ziediņa-Zariņa piekrīt, ka visbiežāk notiek tas, no kā visvairāk baidāmies: «Viss atkarīgs no cilvēka. Viens, izlasot kārtējo paziņojumu par gripas epidēmiju, iedzīvosies paranojā, bet otrs, lai sevi no tās nosargātu, sāks aktīvi ievērot gripas profilakses pasākumus…

 

Nekļūsim par baiļu upuriem

Protams, ka cilvēki ar gripu saslimst arī novājinātas imunitātes dēļ, taču dziedniece Madara Bunte pievērš uzmanību vēl citiem aspektiem. Nevajadzētu aizmirst, ka saslimšanas risku ietekmē arī stresa līmenis, uzturs, domu tīrība, fizisko aktivitāšu esamība vai neesamība, emocijas, vide un sabiedrība kopumā — tas viss ir viens veselums. «Iedvest cilvēkos bailes ir ļoti labs mārketinga triks, jo, atrazdamies baiļu varā, nespējam skaidri domāt, prātā valda haoss un tiek pieņemti nesaprātīgi lēmumi. Ieslēdzas izdzīvošanas instinkts — cilvēki dodas uz veikaliem un aptiekām, iepērk daudz un dažādus (ļoti bieži arī nevajadzīgus) produktus, lai tikai mazinātu nemieru un stresu — ja nu kaut kas atgadās

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Materiālus sagatavoja dagnija millere-balandīna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tautas receptes gripas laikā

 Dodoties ārā, vēlams degunā ieziest kādu ziedi, kas satur propolisu, smiltsērkšķus, ehināciju u.c. Tādas ir nopērkamas aptiekās — piemēram, lorozīvs, nazogēls utt. Arī vakaros abās nāsīs ar pirkstu vai vates kociņu var ieziest šīs ziedes. Vēlams tās laiku pa laikam mainīt, lai nepierastu.

 Profilaksei jālieto ziedputekšņi: bērniem — pa 1 tējkarotei, pieaugušajiem pa 1 ēdamkarotei 2 reizes dienā  (no rīta un pusdienās).

 Tukšā dūšā tūlīt pēc pamošanās iedzer 1-2 tējkarotes kādu no imunitāti stiprinošajiem degvīna uzlējumiem — ehināciju, zelta stīgu, ceriņu ziedus utt. Var kopā ar ūdeni. (Tas ir ieteikums tiem, kam nav alkoholisma problēmu.)

 Sarīvē nelielu sīpolu, liek uz vismaz dubulti salocītas marles. Šādu kompresi patur pie deguna sānu virsmas, kura pirms tam noziesta ar eļļu (lai nekairinātu ādu).

 Pie pēdām pieliek sinepju plāksterus un uzvelk vilnas zeķes — tur tik ilgi, cik vien iespējams.

 Dzer 3 reizes dienā liepziedu tēju — pa pusglāzei pirms ēšanas.

 Mazgājot grīdu, pie ūdens pielej nedaudz terpentīna…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Visas sešas «Atveseļojies PATS!» daļas ir nopērkamas visās grāmatu tirdzniecības vietās un pieejama arī «Zintnieks» redakcijā (Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 2.stāvā, 209.kabinetā).

Uzziņas pa tālr. 67215123, mob.tālr. 26540321 (arī par citiem mūsu izdevumiem).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mīlestības pavasaris

      Iemīlēšanās? Mīlestības pavasaris? Jūtu uzvirmojums un to pārbaude. Tālāk... Vai laimes spēle? Dieva nodoms? Cik redzīgi, cik saprotoši un dzīvesgudri esam jaunības virpulī? Nē, es viņam neko nepārmetu. Nejautāju. Vien skatījos viņa nogurušajā un smagu kļūdu izvagotajā sejā un klausījos. Patiesībā — biju ļoti priecīga, ka kāda Visuma roka mūs atkal uz mirkli saveda kopā. Jo sirds, izrādās, šos garos gadus — viņam sava ģimene, man sava — prasījās izlīdzināties.

      Negribu spriest vispārīgi — kā mēdz būt, kad iemīlas, vai kā vajadzētu būt. Katrs savādāk ieklausās savas sirds ritmā. Mums, uzdrošinos arī tagad to tā atzīt, tas Skatiens caurstrāvoja vienlaikus. Vēl tovakar izdzirdu viņa senos, senos vārdus: «Tavs skatiens! Tas pats...» Viss, kas bija, piederējās pie tā jūsmas un cerību, gaidu un neprāta laika. Gan «Skrien zīlīte gar loga rūti», gan Pēra Ginta klejojumi, vēl pašam sevi nesaprotot. Šķita, ka nav nekā tāda, ko mēs nespētu pievārēt, ar ko nevarētu tikt galā. Te vienu vakaru, te otru — aizkavēšanās, neatnākšana. Līdz, nemieram dīdot, izgājusi ceļa galā pie mājas, ieraudzīju viņu ar citu skūpstāmies...

      «Tu man ceļā nestājies,» brīdinoši teica cittautiete, sapratusi, ar ko apsveicinājusies. Jā, es aizgāju pie viņas, jo gribēju redzēt, kas viņā ir Tāds, kā man nav. Kad sirds ir pievilta un sāp, tad jau tās krāsas roka daudz nemeklē — ņem tik un triepj uz jūtu audekla. Man bija sajūta, ka notiek kas traģisks, kas pilnīgi nelabojams, bet es toreiz nepratu ne saprast, ne izanalizēt. Jo sirdī palika iedūrušies viņas vārdi: «Es esmu izdarījusi visu, lai viņš būtu mans.» Un velti meklējot viņas acīs atbildi uz manu Kāpēc, es atdūros pret pilnīgi izstrādātu smīnu. Pēc tam, vismaz gadu, varēju prātā un atmiņā sīki pārcilāt, Kas un Kā bija mainījies, ko biju palaidusi garām. Un atzīt, ka Tik ļoti Tai laikā otram uzticamies visā, ka pilnīgi acīmredzamas un svešas mantiņas, mājā ienestas, neuzskatām ja ne ar aizdomām, tad vismaz ar jautājumu…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

LAURA PRIEDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kāpēc vēlams iet saunā

Ļoti daudz tiek runāts un rakstīts par tā saucamajām slapjajām pirtīm, kurās, izmantojot slotiņas, aromātus utt., var veikt dziednieciskas procedūras un atveseļoties. Diemžēl tikpat kā nemaz nepieminam saunas jeb somu pirtis (karsētavas). Arī tās nav tikai izklaides sastāvdaļa, bet gan veselības nostiprināšanas un atveseļošanās vietas.  Pacentīsimies apkopot mums pieejamos materiālus, lai paplašinātu savas un, cerams, arī jūsu, cienījamie lasītāji, zināšanas un prasmes.

      Mazkustīga darba veicējiem samazinās fiziska slodze, taču pārmērīgi liels kļūst nervu sasprindzinājums, tāpēc cilvēki (sevišķi pilsētās) sūdzas par ātru nogurumu, darbaspēju zudumu, sliktu pašsajūtu, bezmiegu... Pirts procedūras ar straujām temperatūras maiņām ir iedarbīgs līdzeklis pret mūsdienu straujā dzīves ritma kaitīgo ietekmi uz veselību. Pirts norūda, palielina organisma spēju pretoties dažādām slimībām (īpaši — saaukstēšanās). Pirts ir slimību sākuma novēršanas vieta.

      Ar lūgsnām un garīgiem vingrinājumiem cilvēks attīrās garīgi. Sviedrējoties vispirms attīrās ķermenis (izsvīst ap litru šķidruma). Uz ādas nav vietiņas, kas neattiektos uz kādu no iekšējiem orgāniem. Tādēļ nebūtu ieteicams pirtī mazgāties ar ziepēm, jo ādai tiek atņemta dabiski skābā reakcija. Pēc karsēšanās var nomazgāties ar augu uzlējumiem, kas pozitīvi ietekmē visu orgānu darbību un sniedz labsajūtu. Tiek radītas veģetatīvas pārmaiņas nervu sistēmā un psihē.

Karsētavā asinsvadi paplašinās, sevišķi vissīkākie kapilāri. Asinis, pastiprinātas cirkulācijas rezultātā, no dziļākām ķermeņa daļām nonāk virspusē — ādā. Arī elpošana kļūst brīvāka, paplašinās bronhi.

Uzlabojas kustību un balsta mehānismu darbība un funkcijas: stīvās rokas, kājas un skriemeļi atraisītāk kustas, locītavas kļūst lokanākas, sāpes mazinās.

Paātrinās arī hroniskā bronhīta un balsenes iekaisuma ārstēšanas gaita…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Materiālu apkopoja TERĒZA LAUBE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Badošanās laiki MARTĀ

Lai samazinātu lieko svaru, efektīvi attīrītu organismu un uzlabotu veselības stāvokli, indiešu senie jogi ieteikuši badoties vai gavēt 2-4 reizes mēnesī. Šajā laikā noteikti jāpacenšas izdzert 2-2,5 litrus ūdens — vēlams ar medu vai svaigi spiestu citronu sulu (ja skābes līmenis kuņģī paaugstināts, jādzer silts, bet, ja pazemināts, tad — auksts ūdens). Tā kā ieteikums attiecas uz lunāro mēnesi un tas nesakrīt ar mūsu kalendāra Saules mēnesi, tad norādīsim precīzu laiku stundās un minūtēs (pēc mūsdienu kalendāra), kad visvēlamākais laiks badoties.

8.III — pl. 13.14 līdz 9.III — pl. 14.25; 12.III —…

P.S. Ja badošanās laiks iekrīt pirms naktsmiera vai nakts laikā, vēlams vakariņas un brokastis ieturēt ļoti mērenas — diskomforta nebūs, bet veselība uzlabosies.

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kakls un sievietes vecums

Parasti vislielākā uzmanība tiek veltīta sejas, roku vai kāju kopšanai, un novārtā paliek sievietes vecumu raksturojošā daļa — kakls.

Lai saglabātu kakla ādas elastību, jālieto krēmi, kas satur daudz ūdens. Noteikums, kuru nedrīkst aizmirst — krēmu iemasē ādā ar abu roku delnām virzienā no apakšas uz augšu.

Kakla ādas nostiprināšanai ieteicamas maskas, kas satur bioloģiskus ekstraktus, augu valsts izejvielas. Labas ir maskas, kurām pievienots sāls.

Sausai un vīstošai ādai var palīdzēt dažādas procedūras. Vienu dienu uz kakla liek augu eļļas kompreses, otru — veic kontrastmazgāšanu. Kurss — 10 līdz 12 reizes. Pēc kompreses ieteicama kāda maska.

Vakarā jebkura tipa ādai var izmantot ūdeni, ziepju krēmu, skābu pienu vai losjonus. Sausai un normālai ādai — augu eļļas, šķidros krēmus. (Tos lietojot, seja un kakls no rīta nav jātīra.)

No rīta sausās vietas mīkstina ar augu eļļu vai krējumu. Pēc tam kaklu noskalo ar istabas temperatūras ūdeni (vasarā to dara ar aukstu ūdeni)…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja TERĒZA LAUBE

 

 

 

 

 

 

 

 

Derīgi padomi

Angīna

Jādzer silta liepziedu un kumelīšu tēja ar medu un citronu.

Angīna pāriet divās dienās, ja pēc katras ēdienreizes sūkā propolisu. Farmaceiti iesaka dienā izlietot 5 gramus...

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja Līga Liepiņa

 

Bezmiegs…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja Līga Liepiņa

 

Veselīgais sīrups

Ņem 3 l ābolu sulas, 1 l brūkleņu sulas, 1 l dzērveņu sulas, viena citrona sulu, veselu apelsīnu vai citronu, 1-2 kanēļa standziņas, 3 kg cukura, 100-150 g vaniļas cukura. Sulas lej katlā…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja Līga Liepiņa

 

Balzami ar medu

Balzams pret gripu un saaukstēšanos. Nepieciešams 1 kg egļu (vai baltegļu) pumpuru. Tos noskalo aukstā ūdenī, aplej ar 3-4 l vārīta ūdens, uzkarsē līdz viršanai, vāra 12-15 minūtes, tad izkāš, nostādina un pārlej citā traukā. Novārījumam pievieno medu, vadoties pēc aprēķina — 1 kg medus uz 1 l novārījuma un 10 ml 30% propolisa izvilkuma. Visu rūpīgi samaisa, uzkarsē līdz 40oC, atdzesē un salej pudelēs. Lieto pa 1 ēdamkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas. Uzglabā ledusskapī.

Ķiploku balzams…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

SAGATAVOJA Daina Ārena

 

Insulta slimniekiem

Insults ir pēkšņs smadzeņu asinsrites traucējums, kura cēlonis var būt hipertoniskā slimība, galvaskausa traumas. Insulta ārstēšanai var izmantot virkni augu.

Arnika. Aplej 3 gramus arnikas ziedu ar glāzi verdoša ūdens, pusstundu nostādina, tad izkāš. Lieto pa vienai ēdamkarotei 3 reizes dienā pēc ēšanas.

Sīpols ar medu...

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja Daina Ārena

 

Mūsu draugi

Uzdot jautājumu

Šeit Jūs varāt uzdot jautājumu "Zintnieka" redakcijai vai arī atstāt savu atsauksmi par žurnāla darbību.

Turpināt