Paldies, Jūsu jautājums ir veiksmīgi nosutīts

 

Uzdot jautājumu

 

Jūsu e-pasta adrese: (nekorekta adrese)

Jautājums: (ievadiet tekstu)

(nepareizi)

 

 

Žurnāls 2017-3

Žurnāla «Zintnieks» 3.numurā lasiet:

 • Zodiaka zīmju arabeskas — ZIVIS
 • Pastum mākoni! (Anda Šteinharde)
 • Kas ir DIEVS? (Ināra Antone)
 • www.zintnieks.lv
 • Iespēja dzīvot laimīgāk… (Valdis Melnis)
 • Tavs dzīves stāsts — palmas lapā. Saruna ar vēdisko astrologu KRISTAPU LAPIŅU (Antra Krastiņa)
 • Padomājiet par savu dvēseli! (Elita Zvirbule)
 • Visu mīlētāju diena (Ella Brune)
 • Kā svin pasaulē Valentīndienu (Ella Brune)
 • Garīgās attīstības Zelta ceļš (Skaidrīte Aleksejeva)
 • Augstākā zintniecība (Liesma Velta)
 • Abonē žurnālu «ZINTNIEKS»
 • Ar dziedniecību nevienam pakaļ neskrienu. Saruna ar dziednieku-gaišreģi PĒTERI SILAVU (Antra Krastiņa)
 • Lasītāju daiļrade!
 • Noslēpumainības plīvurā tītie procesi: Venēcijas priekštece ALTINUMA (Guna Petaja); Neatšifrētais Freids (Ināra Antone)
 • Sejas forma un raksturs (Sandra Lakstīgala)
 • Lai noņemtu sāpes (Pēteris Lejiņš (Daugavietis))
 • Vēstules!
 • Inuaki reptilis manī (Miķelis Daniels)
 • Sniedz roku draugs: Vīriešu enerģijas zagles (Guntis Ozoliņš); Stiprai laulībai (Anda Šteinharde); Vīrieši par sievietēm (Aigars Audiņš)
 • Emociju izraisītās sāpes (Maija Krumte)
 • Augi sievietes veselībai (Anda Šteinharde)
 • Astroloģisko un numeroloģisko ziņu mozaīka: Likteņa matrica 2017.gadā (Marina Deļikatnja-Buša); Zodiaka zīmju saderība (Aigars Audiņš); Kāds pipariņš esi? (Daiga Blicava)
 • Ar homeopātiju pret astmu un bronhītu (Kārlis Pakalns)
 • Kā aizkavēt novecošanos (Ella Brune)
 • Mans veselīgais ēdiens
 • Jūs jautājat — «Zintnieks» atbild: Uz kura sāna gulēt? (Anda Šteinharde); Ar pārtiku pret sāpēm (Marta Kaņepecka); Diētiskie maldi (Liene Samtiņa)
 • Informācija «Zintnieka» lasītājiem par TAUTAS MEDICĪNAS speciālistiem
 • Interesantas lietas
 • Izklaides lappuses
 • Derīgi padomi: Maskas sejas ādai (Daina Ārena); Pie saaukstēšanās (Ilma Pļava); Ārstēšanās ar sulām (Sandra Lakstīgala)
 • Dziednieku reklāmas, fotogrāfijas, zīmējumi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZIVIS

(19.februāris-20.marts)

        Zivis ir 3.līmeņa Ūdens zīme — saplūšana ar Absolūtu. Visas formas un struktūras izzūd, lai dotu sākumu jaunam ciklam, kas nes sevī ģenētisko informāciju par iepriekšējo ciklu.

        Mitoloģiski ar Zivju zīmi saistās priekšstats par mūžības noslēpumu, kas eksistē ārpus sakārtotā Kosmosa robežām. Zivju tēls vienmēr asociējas ar pasaules Glābēju. Zivis ir saistītas ar ciešanu un jūtu pārvēršanu lielā garīgā spēkā, bet gudrība — ar prasmi iegremdēties ūdens plašumu bezgalīgajā dziļumā. Tikai nedrīkst aizmirst, ka okultā izpratnē ūdens drīzāk nozīmē fluīdus un ēteri, nekā parastu šķidrumu. Mūsdienu zinātniskie pētījumi liecina par unikālajām ūdens īpašībām, kas balstās uz izotopu saistību tā molekulās. Tāpēc nav pamata šaubīties, ka Zivis ir vismaģiskākā Zodiaka zīme.

        Sapņaini, domīgi, emocionāli, atbīdīti no realitātes, mīl mākslu un dabu, bieži reliģiozi, noslēgti. Gatavi ziedoties un var pat izjust baudu no savām ciešanām, vienlaikus jūtot līdzi arī citiem.

 

Slimību profilakse, ēšanas īpatnības un ārstniecības augi

        Par savu veselību Zivis domā mazāk nekā par citu cilvēku veselību. Tāpēc nevar viennozīmīgi pateikt par viņu attieksmi pret medicīnu un dziedniecību. No vienas puses, viņi pilnībā ignorē šo dzīves pusi, bet no otras — uzmanīgi seko visam, kas notiek. Divējādā daba un pretrunas ir šīs zīmes īpatnība…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Inese Kaģe, astroloģe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastum mākoni!

        «Tas jau tikai mākoņstūmējs!» — nākas dzirdēt par kādu sakām it kā ar negatīvu piekrāsu. Bet man šķiet, ka labāk lai tā saka par tevi, nekā tu pats esi tas ar pirkstu rādītājs.

         Un te es nedomāju kādu tukšu muldoņu par konkrētu ideju un nekā nedarītāju vai nezin kādu superkosmoeniopsihosuģestologu, kurš ar dispersijas metodi spējīgs enerģētiski novirzīt mākoni debesīs sev vajadzīgajā virzienā.

        Es runāju par naivo bērnu katrā no mums, kurš savā ticībā gatavs kalnus gāzt, mākoņus stumt un paveikt «neiespējamo». Un tik svarīgi ir nepadoties, ja neticīgie rāda ar pirkstu un pamāca:

        — To nedari tā, jādara šitā! To nemaz nesāc, tu taču nemāki! Tu esi par jaunu/vecu, lai saprastu vairāk par mani! — u.tmldz.

         Ejiet un dariet kā gribat un varat, mākoņu stūmēji! Katrs var sēdēt savā peļķē un mācīt citus, bet ne katrs iedrošinās lietus mākoni pastumt malā, kad gana lijis.

        Savu pieredzi un savus uzskatus nevar citam uzspiest ar varu. Ja gribat kādam tiešām dzīvei ko noderīgu iemācīt, māciet saviem bērniem, krustbērniem vai mazbērniem skatīties mākoņos un ar iztēli tajos saskatīt fantastiskus tēlus un būtnes. Kamēr nav par vēlu, māciet bērniem būt pašpietiekamiem, esot ar sevi un dabu — atņemiet mazulim mobilo telefonu vai planšetdatoru, kuru viņš ieguvis, izkliedzot savas tiesības, «lai mājās būtu miers un klusums, kamēr viņš skatās un klausās videoklipus».

        Tad arī mazāk būs tādu, kuriem, pieaugušiem esot, nav laika vairs ar mīļoto pat mākoņos paskatīties — jāpelna nauda gudrajam televizoram, jānopērk pāris jaunākie telefoni, planšete un vēl šis tas, jo iepriekšējie jau sākuši novecot un palikuši nemoderni...

        Uz priekšu, mākoņu stūmēji, lai citi runā, ko grib — lai pastumtu mākoni debesīs, galvā mazliet arī vējš vajadzīgs!

Anda Šteinharde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kas ir Dievs?

Mani vienmēr pārsteidz cilvēki, kuri uzdod šādu jautājumu kādam ticīgajam. Atbilde nav ietverama vienā teikumā, un tāds jautājums vairāk izskatās pēc strīda provocēšanas, nevis nopietnas intereses par tematu, kurš cilvēces prātus nodarbinājis gadu tūkstošus.

       Āriešu un Indas ielejas civilizācijai saplūstot kopā vairāk kā pirms 2000 g. p.m.ē., veidojās pasaules senākā reliģija, kura pastāv vēl šodien. Hinduisms nav devies krusta karos, lai iekarotu vai pakļautu pasauli, tāpēc pasaule pati atnākusi pie tā, atvedot līdzi savus dievus. Pamācošs ir fragments no hinduisma leģendas.

       «Aklo zemē parādījās noslēpumains zvērs. Valdnieks sūtīja savus galminiekus izlūkos. Viņi pagaidīja, kamēr zvērs iemieg, un tad to viegli aizskāra. «Tas ir kā siena,» teica cilvēks, kas aptaustīja ziloņa sānus. «Tas ir kā pīķis,» teica cilvēks, kas pieskārās ilknim, «…kā vēdeklis» (auss), «…kā koks (kāja), «…kā čūska» (snuķis), «…kā virve» (aste).         Neviens no aklajiem cilvēkiem nav kļūdījies, bet tomēr ir tālu no patiesības, kuru apjauš redzīgais. Var pielūgt  Dievu, ko katrs «sataustījis», atzīstot, ka pāri visam ir absolūtā, nemainīgā, visaptverošā realitāte, kas pastāv aiz ikdienas pasaules šķietamības.»

       Latviešu dievturu sadraudzes dibinātājs Brastiņu Ernests, pētot senlatviešu dievības, secinājis, ka arī mūsu senči ticējuši vienam, galvenajam dievam, kaut arī, kā daudzi senie dievi, tas bijis «divkosīgs». Šis Brastiņa apzīmējums šodien gan asociējas ar kaut ko negatīvu, bet Brastiņš ar to domājis debesis un zemi, garu un matēriju, tēvu un māti.         Dieva sievišķīgo daļu mūsu dainās aizpilda Māra, dažādās mātes (Veļu māte, Zemes māte, Mežu māte u.c.), Laima, Dēkla, Kārta.

        Senlatviešu dievestības apcerējumā «Dievturu cerokslis jeb teoforu katķisms» E.Brastiņš raksta: «Dievs ir esošais un paliekošais, visa sākums un padoms. Nekādi vārdi nevar pilnīgi izteikt Dieva būtību. Tikai aptuveni cilvēka domāšana atskārtusi, kas ir Dievs. Latviešu tauta atzinusi, ka Dievam pieder visu Padomu Padoms, kas mūsu prātam nav līdz galam izdibināms…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

INĀRA ANTONE

 

 

 

 

 

 

 

 

Tavs dzīves stāsts — palmas lapā

Mēģiniet iztēloties — padzīvojis indietis tālajā Indijā tin vaļā vīstokļus ar palmu lapu rakstiem, lai atrastu to, kurā pirms vairākiem tūkstošiem gadu ieskrāpēts pareģojums par tavu dzīvi. Kad īstā atrasta, viņš izsaka dažus apgalvojumus, piemēram: Tavu māti sauca Velga, vīru — Edgars; tev ir divi brāļi — viens jaunāks, otrs vecāks; tu esi dzimis tā gada tajā datumā. Ja tas tiek apstiprināts, tad skaidrs, ka atrasta tieši tava palmas lapa. Un tad jau jautājumus uzdod tu, vari jautāt par visu, kas tev ir aktuāls un svarīgs. Izklausās neticami, vai ne? Tomēr vēl neticamāks sarunā ar vēdisko astrologu KRISTAPU LAPIŅU būs stāsts par vara plāksnītēs ierakstīto informāciju. Skaidrības labad jāpiebilst, ka palmu lapu raksts ir Džiotiša jeb vēdiskās astroloģijas mistisks aspekts, kas satur informāciju ne tikai par cilvēka šo dzīvi, bet arī par pagājušajām un nākamajām dzīvēm.

Cilvēku var lasīt kā grāmatu — par viņu stāsta zvaigžņu stāvoklis dzimšanas brīdī, roku un nagu forma, delnas līnijas, žesti, seja, dzimšanas dati, ģērbšanās stils, krāsu izvēle. Un izrādās, ka viņa likteni var nolasīt arī palmu lapu rakstā. Kas to visu un ar kādu mērķi mums devis?

— Dieviņš spēlē savu spēlīti — mēs nez ko varam iecerēt, bet Viņš dara, kā grib. Gadās cilvēki, kuru apziņa ir tik atvērta, ka viņi redz vairāk nekā citi, līdz ar to par katru no mums var pastāstīt plašāk, bet arī ne visu. Var jau būt, ka bijuši inkarnējušies arī tādi, kuri redz un zina absolūti visu, bet man tas šķiet tāpat, kā skudrai uzbūvēt raķeti. Tāpēc uz to visu vairāk skatos no pozīcijas — atnāca Jēzus, kuram bija citādāks skatījums, kurš redzēja vairāk, un to visu izstāstīja cilvēkiem. Cik daudz no tā viņi sadzirdēja, mācījās, jau ir viņu izvēle. Atnāca Muhameds, arī stāstīja savu redzējumu, un cilvēki atkal sadzirdēja tikai to, ko sadzirdēja. Atnāca Krišna, Buda un atkal tas pats. Principā mēs katrs sevī varam attīstīt spējas redzēt, sajust vairāk. No vienas puses, tas prasa gribasspēku un vēlēšanos to panākt, no otras — šis gribasspēks un vēlēšanās ir rezultāts tam, cik cilvēks to kādreiz jau darījis, cik ļoti viņam to vajag un cik viņš tam ir gatavs. Kamēr viens savā attīstībā muļļājas pašā ceļa sākumā, cits jau nogājis tā lielāko daļu, tomēr kopumā mēs visi dzīvojamies šeit un tagad. Tālāk tikušajam būs grūti saprast, kā otrs var nezināt neko no tā, ko zina viņš, bet, ja šis cilvēks aizies pie fiziķa, kurš smalki un gudri stāstīs par elementārdaļiņām, fiziķim tikpat grūti būs saprast viņa «lielās acis», runājot par šo jomu. Tāpēc par kāda nezināšanu nav ko brīnīties. Kura cilvēka attīstībā pienācis laiks domāt par savu garīgo izaugsmi, tas arī to sāk darīt, kuram vēl nav, tas dara citu viņam nolikto darbu, bet mēs visi esam dievišķas būtnes…

Saki, lūdzu — kā tā var būt, ka pirms vairākiem tūkstošiem gadu palmu lapās tika ierakstīta visa informācija par cilvēku, kas dzīvo tagad? Un — kas to ir rakstījis?

— Es tikko minēju cilvēkus, kuri bija apveltīti ar spēju redzēt vairāk — aplūkot citus ārpus trīsdimensiju pasaules, kurā mēs dzīvojam, un kurā vienīgajā eksistē Laiks. Piemēram, es sapņoju sapni, kurā esmu Kenijā, braucu ar mašīnu. Ja uz to skatās no Laika, kurā dzīvojam, tas nevarēja notikt, turklāt es taču šajā laikā gulēju savā gultā. Tomēr es «biju» Kenijā, man tur bija piedzīvojumi un pārdzīvojumi — notika daļa manas dzīves. Un, ja iziet laukā no mūsu trīsdimensiju pasaules, kur nav Laika un sadalījuma par laiku — kad kas notiek, tad var redzēt gan to, kas noticis iepriekš, gan to, kas notiks nākotnē. Lai iegūtu šādu apgaismību, lielie Skolotāji savā praksē dzīvo ne tikai fiziskā ķermeņa dzīvi, bet mācās dzīvot smalkā ķermeņa un cēloņķermeņa dzīvi. Meditācijas pamatu pamats ir attīstīt spēju ieraudzīt to, ko dvēsele cilvēkam grib pateikt un parādīt, lai cilvēks saprastu, ka viņš arī ir tā dvēsele, un uz visu skatīties no šīs pozīcijas... Kāds mans paziņa vienu gadu izgāja ļoti nopietnu praksi, pavisam vieglā, brīvā apģērbā uz balkona meditēja jebkādos laika apstākļos, arī lielā salā. Kad ir Uzdevums, kad cilvēks atslēdzas no šīs realitātes, pazūd arī ārējie laika apstākļi — viņš dara savu lietu un viss. Pēc tam paziņa, būdams kādā publiskā pasākumā, no tā vienā brīdī bija pārslēdzies uz citu realitāti, kur notikusi pavisam cita darbība. Kad viņš no tās atgriezies, pats pirmajā mirklī nav sapratis — kas īsti notika, kur es biju?! Cita mana paziņa meditāciju rezultātā vienā brīdī tīri fiziski bija sajutusi, kā atveras trešā acs — dzīve momentā šķitusi pilnīgi savādāka, visus augus, apkārtējos priekšmetus caurstrāvojusi gaisma, tikai uzlūkojot cilvēku, viņa redzējusi, kāpēc viņš veic šī brīža darbības un ko darīs pēc tam. Iestājies pilnīgs miers, un šis stāvoklis noturējies trīs dienas. Tad kāpēc lai tiem, kuriem jau no Dabas dots redzēt un sajust vairāk, un kuri garīgo praksi piekopj visu savu apzināto dzīvi, šāda rakstura vēl daudz plašākas spējas nebūtu visu laiku? Un te nu mēs atgriežamies pie Palmu lapām, uz kurām būtībā uzrakstīta katra cilvēka astroloģiskā prognoze. Tikai jāmāk to saprast un nolasīt. Lai visu saprastu, jābūt viedajam, kurš to papildina ar savu redzējumu — kā viss notiek. Tikai jāņem vērā, ka vēdiskajā astroloģijā pastāv dievietes Parvati lāsts, kas aizliedz astrologam izskaidrot vairāk par 80% notiekošā, jo vismaz 20% jāatstāj dievišķajai atklāsmei…

Kā lapu lasītājs zina, kurā vīstoklī meklēt atnākušā cilvēka lapu?

— Viņam vsipirms jāatstāj savs pirksta nospiedums — sievietei kreisās rokas īkšķa, vīrietim — labās, un pēc tā arī tiek meklēta attiecīgā kartīte.

Starp citu, tagad visu esmu noorganizējis tā, ka savā palmas lapā rakstīto var uzzināt, arī nebraucot uz Indiju — īstajiem cilvēkiem īkšķa nospiedumu aizsūtot elektroniski…

Kāpēc, tavuprāt, tik daudz īpašu zināšanu, viedu mācību koncentrētas tieši Indijā?

— Tā nebūt nav, arī Latvijā, Krievijā, Amerikā, Meksikā, Peru un visās citās zemēs ir daudz viedu cilvēku, daudz senu zināšanu, tikai ko nu kurš spējis saglabāt un kā kurš tās izprot. Turklāt Indijā nepavisam nav daudz indiešu, kuri no tur pieejamajām vēdiskajām zināšanām daudz ko saprastu — pie mums par tām interesējas krietni vairāk cilvēku. Indijā uz vēdisko zināšanu bāzes uzbūvēta hinduisma reliģija, un tas ir tas, ko cilvēki jauc kopā. Reliģija tur, protams, spēlē lielu lomu, bet cilvēku, kuri pārzina vēdiskās zināšanas, ir ļoti maz, tāpēc ļoti uzmanīgi jāizvērtē, pie kāda cilvēka tu brauc un ko no viņa «dabūsi laukā». Bet, protams, katrs dabūs pēc saviem nopelniem. Arī plāksnīšu vīrs man teica, ka viņš savā vietā sēž 5% cilvēku dēļ, jo pārējos 95% interesē tikai primitīvi sadzīviski jautājumi: Kur pazudusi govs?, Kuram puisim izdot meitu par sievu? Uzrodoties arī tādi, kuri gribot tikai pārbaudīt — vai viņš tiešām vara plāksnītēs spējot kaut ko nolasīt? Bet viņš taču redzot, ka šie cilvēki nekam netic, tāpēc arī sastāstot nezin ko — lai šādi neticīgie turpmāk pie viņa nebrauktu un ar savu neticību netraucētu dzīvot…

Kāpēc tevi savulaik ieinteresēja tieši vēdiskā astroloģija?

— Mani jau bērnībā interesēja viss mistiskais, dīvainais. Tolaik par šādām lietām vēl īpaši daudz nerakstīja, bet visam pieejamajam būros cauri ar milzīgu aizrautību. Zināju — ja dzīvē rastos izdevība noķert zelta zivtiņu, kura izpildītu trīs vēlēšanās, tad es lūgtu tikai vienu — lai iedod man burvju nūjiņu, bet tālāk pats tikšu galā. Lasīju ezotēriska satura grāmatas, mēģināju izprast Blavatskas rakstīto, sekoju televīzijā translētajiem Kašpirovska seansiem, mazliet vēlāk jau iznāca Muldašova grāmatas. Jaunība ir lielo meklējumu laiks, viens no maniem draugiem kļuva par ortodoksālu musulmani, cits par nopietnu krišnaītu, bet mani reliģiskie novirzieni nesaistīja, mani urdīja ziņkāre par kaut ko sevī vēl īsti nenoformulētu…

Kas ir — svara joga?

— Tās ir zināšanas par to, kā smalkajā ķermenī kustās prāna jeb dzīvības enerģija, bet fiziski tas izpaužas gaisa kustībā caur nāsīm. Pasekojot tam, kura nāss kurā brīdī ir atvērtāka, caur kuru ķermenī vairāk ieplūst enerģija un kāds ir gaisa plūsmas virziens — tā vairāk plūst uz leju, taisni, apļveidā vai uz sāniem, var ietekmēt notikumus, izsekot to attīstībai, jo tās virziens ir saistīts ar pirmelementiem. Līdz ar to arī var noteikt to notikumu rezultātu, kuros cilvēks ir iesaistīts, ietekmēt to sev labvēlīgu attīstību. Es to ikdienā izmantoju laikā, kad man bija savs bizness, tāpēc droši saku, ka tas strādā brīnišķīgi…

Vai visi Skolotāji, kuri sevi par tādiem dēvē un braukā pa pasauli, dāsni daloties savās zināšanās, ir uztverami nopietni?

— Mans viedoklis — ne tuvu nedomāju, ka viņi visi ir nopietni vērā ņemami. Turklāt šarlatāni dalās kategorijās. Viena daļa no viņiem izlasa trīs grāmatas, apvelk indieša apģērbu un pasludina sevi par izcilu Ajūrvēdas speciālistu. Otra daļa tiešām kaut ko jēdz, un viņiem uzrodas sekotāji. Ir arī tādi, kas sataisījuši prakses, mazliet attīstījuši savas spējas un viņa ego ir tik liels, ka tam gribas spīdēt. Tad cilvēks braukā pa pasauli, pulcēdams pilnus stadionus zinātkāru klausītāju. Daži pie viņa pienākt pieaicinātie ir tik apjukuši, ka pat neaptver, ko īsti viņš uz jautājumu atbildējis, bet sastāstīt viņš spēj brīnumu lietas, un stadions tad noelšas — vauuu!...

Ko vēdiskā astroloģija saka par 2017.gadu — kāds tas būs kopumā?

— Es teiktu tā — ceru, ka nebūs tā, kā būs…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

ANTRA KRASTIŅA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visu mīlētāju diena

Viduslaikos ticēja, ka pirmā neprecētā  pretējā dzimuma persona, kuru jūs satiksiet Svētā Valentīna dienā, kļūs par jūsu iecerēto.

Pirmo Valentīndienas dāvanu nosūtīja Orleānas hercogs savai sievai pēc tam, kad viņš 1415.gadā tika sagūstīts.

14.februāris pasaulē ir arī tradicionālā putnu pārošanās diena…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

materiālus sagatavoja ELLA BRUNE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ar dziedniecību nevienam pakaļ neskrienu

Dziednieks — gaišreģis PĒTERIS SILAVS aizvien nebeidz brīnīties, kāpēc cilvēki tik spītīgi izvairās ņemt zināšanas, kuras tik plaši un daudzveidīgi aprakstītas grāmatās, par kurām ir tik daudz informācijas internetā — katrs taču varot atrast kaut ko priekš sevis. Tikai, pirms tuvoties nopietnu zināšanu apguvei, iegrimt ezotērikā, vispirms jāiemācās nespert sunim un nievājoši neskatīties uz ubagu. Un vēl uzmanīgāk esot jāizturas pret informāciju, kas ir pašu galvās, jāieklausās sevī un savā sirdsbalsī. — Protams, visiem gadās kļūdīties — arī man. Taču man Dievs devis spējas notiekošo ieraudzīt objektīvāk. Kā par koku var spriest pēc vienas lapiņas, tā par cilvēku pēc šķietami vienkāršiem ārējiem sīkumiem. No jebkā, pat no burtu kombinācijas, var dabūt informāciju, — saka Pēteris.

Kas tev dziednieka darbā šķiet pats svarīgākais?

— Manuprāt, svarīgākais ir atrast problēmas risinājumu. Ja ir iespējams, parādīt ceļu.

Es esmu vienkāršs ceļa stabs, kurš norāda — ja iesi pa labi, ... ja iesi pa kreisi, ...

Atkarībā no izvēlētā virziena, jāpasaka arī nākamais solis — izeja no jūsu personīgajām trim priedēm ir tur! Citam tas var būt arī savs «personīgas lietošanas purvs». Vissliktākie ir jautājumi, uz kuriem risinājumi nav iespējami.

Cilvēku sabiedrībā nepārtraukti notiek «cīņa par dvēselēm». Vīrs grib, lai sieva viņu klausītu, veikalnieks grib... politiķis grib.. ienaidnieks grib... Visi no jums kaut ko grib. Manuprāt, dziedniekam svarīgi ir adekvāti novērtēt cilvēka centienu virzienu, savu atrašanās vietu dzīvē un kontaktā ar sabiedrību, bet ar savas šīsdienas pasaules izpratnes mācīšanu citiem labāk pārmērīgi neaizrauties. Lielākā daļa cilvēku vienkārši nesapratīs ne jūsu motivāciju to darīt, ne arī runas saturu. Ja nu ir sakrājies runājamais, labāk lai dziednieks nolasa kādu lekciju vai uzraksta grāmatu. Kurš lasīs, kurš spraudīs uz nagliņas — tā jau būs paša cilvēka izvēle…

Kā tas palīdz tavā darbā?

— Gaišredzība un dziedniecība ir radniecīgi, bet dažadi fenomeni. Gaišredzības pamatā ir pašsaglabāšanas instinkta blaknes, savukārt dziedniecībai pamatā ir atgādinājums par cilvēka veselības etalonu. Kopīgais abās šajās jomās ir redzēšana, es nerunāju par tiem dziedniekiem, kuri diagnozi nosaka izmantojot tikai rāmīti vai dažāda līmeņa tausti.

Vispirms par to, kā strādā redze. Jūsu priekšā nolikts sarkans ķieģelis. Jums ir sajūta «sarkans» un sajūta «taisnstūris», jo māte jau bērnībā pateica, ka sajūtas par ķieģeli ir tieši tādas. Un arī turpmāk vienmēr kāds no apkārtējās vides jums devis nosaukumu jūsu izjūtām. Tas pats attiecas uz citām ar redzi, tausti un reizēm ožu saistītām izjūtām, līdz ar to jūsu galva ir pilna ar dažādu izjūtu un tiem atbilstošu nosaukumu bibliotēku. Ja arī jūsu dzīvē nonāk kāds līdz šim neredzēts priekšmets, jūs par viņu izteiksiet spriedumus, izmantojot jau esošo, pārsvarā redzes izjūtu, bibliotēku.

Ir tiešā un netiešā uztvere. Tiešā ir jūsu apzināta gleznas skatīšanās vai grāmatas lasīšana, parasti jūs to darāt, kad esat nosacītā drošībā. Bet, arī lasot grāmatu, jūsu domas mēdz klejot savus ceļus…

Netiešā uztvere ir stiprāka, dominējoša un nepelnīti stumta malā. Ja jūs satiekat nepazīstamu cilvēku, paņemat rokā kādu neredzētu priekšmetu vai nonākat nepazīstamā vietā, jums vispirms ir izjūtas un tikai pēc tam apzināti apskatāt detaļas. Spriedumus — uztverto izjūtu aprakstu un apzināšanu mēs varbūt izsakām tikai nākamajā dienā. Gaišredzība ir paralēla izjūtu un nosaukumu bibliotēkas veidošana. Darbs ar savu iekšejo izjūtu pasauli, nekas vairāk. Varētu arī teikt, ka tā ir apzināta apkārtējās pasaules izjušana.

Redzēšanas nosaukums ir nosacīts. Jūs taču zināt, ka ķieģelis ir sarkans, nevis nepārtraukti redzat, ka tas ir sarkans. Arī gaišredzībā jūs saņemat izjūtu, salīdzināt ar savām esošajām izjūtām, atpazīstat vai piemeklējat maksimāli līdzīgu un zināt, ka tas ir sarkans ķieģelis. Tātad ir izjūta, salīdzinām to ar esošo izjūtu bibliotēkā, un tikai pēc tam tulkojam sarunu valodā. Reizēm gadījies «redzēt» arī tādu ainu — izjūtas ir, bet iztulkot nevar — vai nu trūkst vārdu, vai izjūtu fragmentus nevar sasiet vienā teikumā.

Pat ar atvērtām acīm — cik objektīvi jūs izjūtat kādu savu tuvu cilvēka tuvošanos, attālināšanos? Laiku — rīt, aizparīt, pēc gada? Rītdienas laika apstākļus, jebkuru citu jautājumu, kuru uzskatāt par svarīgu?

Tāpēc, trenējot gaišredzību, sev jāveido pamatizjūtu objektīva bibliotēka. Kalendāra laiks, spilgtas dabas parādības, dzelzceļš, augstprieguma līnija, upe, ezers, augstiene, zemiene, mīlestība, nodevība, naids, ticība utt.

Cilvēks labi jūt nākamos pārdzīvojumus, nākamās psihotraumas — bieži labāk svešas, jo skats ir no malas. Prieks arī tiek uztverts, pirmkārt, kā spējš saviļnojums, un tikai sekundāri kā neagresīvs savu izjūtu izpausmes veids.

Gaišredzība vienmēr dalās četrās daļās (runa ir par trenētu apzinātu gaišredzību)…

Ja trenēsieties gaišredzībā, ar laiku var sanākt. Tikai nevajag melot ne sev, ne citiem. Pārsvarā, sevišķi sākumā, nekas prātīgs, visticamāk, nesanāks. Kā jebkurā darbā, rezultāts panākams tikai ar pacietību un darbu.

Realitātē, skatoties uz «objektu», ir desmitiem apzinātu skaļi nepateiktu jautājumu, izjūtu kaudzes un pareizā risinājuma meklēšanas iespēju. Visas gaišreģa darbības galvenais mērķis ir dot kvalitatīvu atbildi uz sveša cilvēka uzstādīto jautājumu. Atbilde pārsvarā ir rīcības programma vai pašam veicams darbs, kurš novestu pie cerētā rezultāta. Tāpēc vajadzīga kvalitatīva sistēmiska izglītība un maksimāli plašs redzesloks. Jo izglītība paredz kvalitatīvu jautājumu uzstādīšanu, bet plašs redzesloks paver negaidītu skatījuma leņķi. Piemēram — kāpēc ģēniāls ir Einšteina jautājums: «Kur tas ir — šeit?» Tāpēc, ka tūkstošiem cilvēku tas vienkārši nebija ienācis pratā.

Tu skaties šovu «Ekstrasensu cīņas» un līdzīgus raidījumus?

— Ļoti reti «iemetu aci», jo tajā ir maz skatījuma no tāda redzes lenķa, kurš interesētu mani un es to varētu izmantot savam treniņam. Esmu raidījumā pamanījis interesantus cilvēkus, bet viņi ātri no tā pārsvarā izgājuši paši, jo tas vairāk ir šovs. Esmu skatījies arī opozīcijas raidījumus. Katrā gadījumā, sava taisnības deva bija opozīcijai, un tas manu interesi par šo raidījumu atvēsināja vēl vairāk…

Līdzīgi, kā jāsaprot, kāpēc pasaulē, tai skaitā — Latvijā, ir tik daudz dažādu sektu, jāsaprot arī tas, kāpēc ir šādi raidījumi. Un, to visu saprotot, ļoti negribās būt par «vienu no ķieģeļiem šajā sienā»…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Materiālu sagatavoja ANTRA KRASTIŅA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emociju izraisītās sāpes

Galvassāpes

Ikdienas stresi un pārdzīvojumi var izraisīt biežas galvassāpes un pat migrēnu. Šīs sāpes var liecināt par to, ka ir tādas domas, kas ļoti nodarbina tavu prātu, kā rezultātā galva burtiski sāk kūpēt. Kad parādās šādas sāpes, centies elpot dziļi un atslābināties. Ja ir iespēja, nosnaudies, lai atvieglotu sāpju sajūtu. Tāpat labi palīglīdzekļi var būt karsta vanna un nomierinoša tēja.

 

Kakla sāpes

Sāpes kakla rajonā norāda uz to, ka ir grūti kādam par kaut ko piedot vai varbūt piedot pašam sev. Lai būtu vieglāk piedot, uzrakstiet uz lapiņas visas tā cilvēka, uz kuru ir aizvainojums, labās īpašības un darbus.

 

Sāpes plecos…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja MAIJA KRUMTE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Likteņa matrica2017.gadā

Janvāra beigās ugunīgo Pērtiķi nomainīja ne mazāk ugunīgais Gailis. Šajā pašā gadā — martā, nomainot Marsu, par gada valdnieci kļūs Saule, līdz ar to 2017.gads solās nopietni ietekmēt katra indivīda dzīvi. Arī Likteņa matricā 2017.gads aizritēs enerģijas zīmē, kas atbild par Saules funkcijām. Ja pasaule šo enerģiju izmantos plusa izpausmē, varam sagaidīt jaunu, globāli domājošu līderu parādīšanos, pozitīvāku domāšanu it visā, radošumu, daudz prieka ikdienas sīkumos un finansiālā stāvokļa uzlabošanos. Ja gada enerģiju izmantosim mīnusa izpausmē, baidīsimies realizēt nozīmīgus projektus, saskarsimies ar valdonīgumu un agresiju, tad, protams, pati daba rādīs mūsu nepareizo attieksmi caur ugunsgrēkiem un citiem karstiem notikumiem.

Pavērojot iepriekšējos Saules enerģijas gadus (piemēram, 1945., 1963., 1990. u.c.), redzam daudzus nozīmīgus notikumus pasaules un Latvijas kontekstā, tādus kā II Pasaules kara noslēgumu, līguma parakstīšanu par kodolieroču aizliegumu, Latvijas neatkarības pasludināšanu no PSRS u.c. Lūk, daži ieteikumi, kā harmoniskāk pavadīt šo gadu, uzlabot savu materiālo labklājību un vienkārši dzīvot laimīgāk.

 

Tiem, kas dzimuši

1920, 1929., 1938., 1947., 1956., 1965., 1974., 1983., 1992.:

Šis gads aizritēs imperatora, saimnieka enerģijā. Tas nozīmē, ka bieži varat nonākt situācijās, kurās būs jāuzņemas atbildība par citiem, jāorganizē kādi pasākumi mājās vai darbā, jākārto saimnieciskas dabas jautājumi. Īpaša tēma būs attiecības ar tēviem — mēģiniet izprast viņu rīcības motīvus.

Tomēr jāņem vērā, ka gada klupšanas akmens ir agresija, pārlieku lielā kontrole, vēlme panākt vēlamo rezultātu, pielietojot fizisku spēku vai arī otra galējība — nevēlēšanās uzņemties atbildību, vēlme kādam uzsēsties uz kakla, slinkums. Sievietēm — neskatoties uz to, ka šogad valdīs izteikti vīrišķīga enerģija, jācenšas to mīkstināt ar sievišķīgām lietām — rotām, sevis lutināšanu, mātišķām rūpēm par kādu. Vīriešiem šogad ieteicams fizisks darbs vai vismaz aktīva nedēļas nogale savā saimniecībā. Šogad īpaši svarīga apdomība — apstājieties, pirms rīkojaties!

 

Tiem, kas dzimuši

1921., 1930., 1939., 1948., 1957., 1966., 1975., 1984., 1993., 2002.:

Šis gads ejams…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sastādīja Likteņa matricas konsultante MARINA DEĻIKATNAJA-BUŠA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ar homeopātiju pret Astmu un bronhītu

Pēc vairāku lasītāju lūguma piedāvājam ieskatu, kā dziedināt astmu (vai vismaz atvieglot stāvokli) ar homeopātiskajiem līdzekļiem, kurus var iegādāties speciālajā aptiekā. Homeopātisko zāļu lietošana atsevišķos gadījumos neizslēdz arī vienlaikus lietot tradicionālās zāles, tāpat tā apvienojama ar dažādām fizioterapijas procedūrām, masāžu, adatu terapiju, enerģētisko dziedniecību. Homeopātisko līdzekļu nepanesība novērojama ārkārtīgi reti, turklāt tie labi ārstē arī alerģiskās slimības. Tomēr labāk gan iepriekš konsultēties pie ārstiem-homeopātiem.

Sērs (Sulfur 30)

      Ieteicams lietot, ja ir jebkādi ādas izsitumi, kuri radušies arī agrāk, ne tikai līdz ar astmas parādīšanos.

      Deva: pa 10 pilieniem 1 reizi 2 nedēļās — no rīta tukšā dūšā.

 

 

Arsēnskābe, baltais arsēna oksīds (Arsenicum album 12)

      Viens no astmas ārstēšanas pamatlīdzekļiem. Ieteicams vakarā pēc pl. 18.00, sevišķi, ja lēkmes ir naktī. Simptomi: sauss, novājinošs klepus ar bailēm un nemieru. Krēpas kā saputots olas baltums. Sliktāk aukstumā, arī kalnu gaisā.

      Deva: 10 pilieni 1-2 reizes dienā.

 

 

 Lobēlija (Lobelia D4)

        Simptomi: reizē ar elpas trūkumu, krūtīs «žņaugšana», var būt siekalošanās, slikta dūša. Klepus īss, apgrūtināta izelpa. Pakrūtē vājuma sajūta. Kļūst labāk staigājot.

        Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā. Lēkmes laikā pa 5 pilieniem ik pēc 20-30 minūtēm…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja KĀRLIS PAKALNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jūs jautājat — «Zintnieks» atbild

Uz kura sāna gulēt?

Visu mūžu esmu zinājusi, ka labāk jāguļ uz labā sāna, jo kreisajā atrodas sirds. Bet tad «Zintniekā» redzēju, ka iesakāt gulēt uz kreisā. Kā tas izskaidrojams? Anna (Rīgas nov.)

Katrs cilvēks pats labāk zina, kādā pozā labāk un vieglāk gulēt — ja organisms neprasa, nevajag sevi piespiest darīt citādi…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja ANDA ŠTEINHARDE

 

 

 

Ar pārtiku pret sāpēm

Kādi pārtikas produkti palīdz mazināt PMS (premenstruālo sindromu)? Ilona (Balvos)

Ja plāno izklaidēties un lietot alkoholiskus dzērienus, izvēlies tumšo šokolādi. Tā ar vismaz 65% kakao sausās masas satur magniju, kas palielina enerģiju un uzlabo garastāvokli.

Sievietes, kurām organismā ir augstāks kalcija un D vitamīna līmenis, retāk cieš no PMS. Tāpēc grieķu jogurts ir īpaši iesakāms!

Selerijas…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja MARTA KAŅEPECKA

 

Diētiskie maldi

Vai vitamīnu lietošana palīdz novājēt, un vai majonēze paātrina salātu bojāšanos? Evelīna (Lielvārdē)

Vitamīni veicina novājēšanu

Tā gluži nav. Pat vismodernākais vitamīnu kokteilis nenodrošinās slaidu figūru tam, kuram pārlieku patīk ēst.

Salāti — slaidas figūras eliksīrs

Šādu viedokli bieži vien var izlasīt populāros žurnālos, un zināmā mērā tas atbilst īstenībai, jo salātu lapas patiešām praktiski nesatur kalorijas. Tomēr salātus parasti nelieto vienus pašus —  vairums salātu mērču un piedevu satur daudz taukvielu: 1 ēdamkarote — ap 80 kalorijas. Sanāk, ka salātu porcija var saturēt vairāk kā 660 kaloriju. Diez vai tas stimulēs svara samazināšanos.

Majonēze ātri bojājas…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Materiālus sagatavoja LIENE SAMTIŅA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Derīgi padomi

Maskas sejas ādai

Maska vīstošai ādai ar paplašinātiem kapilāriem.

Kafijas dzirnaviņās samaļ zaļo tēju. Iegūto pulveri sajauc ar dabīgo jogurtu (bez piedevām), līdz veidojas šķidra putriņa. Maisījumu uz 15 minūtēm uzziež sejai un kaklam, pēc tam noskalo ar siltu tējas uzlējumu. Masku liek 1-2 reizes nedēļā. Kurss — 2-3 mēneši.

Barojošas maskas jebkurai ādai…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Ieteikumus sameklēja Daina Ārena

 

Pie saaukstēšanās

 Svarīgi atcerēties un ievērot, ka, parādoties saaukstēšanās simptomiem, vislabāk pirmās 2-3 slimības dienas pavadīt mājās, kārtīgi izguļoties un uzņemot pietiekamu šķidruma daudzumu. Jo vairāk slimojot tiks uzņemts šķidrums, jo ātrāk no organisma tiks izskaloti toksīni, kurus tur atstājis vīruss, un pašsajūta ievērojami uzlabosies. Pieaugušam cilvēkam būtu jāuzņem vismaz 2 l ūdens dienā…

 (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Ieteikumus sameklēja ILMA PĻAVA

 

Ārstēšanās ar sulām

Jebkuru no mums var piemeklēt dažādas kaites, jo īpaši gada tumšajā laikā. Neķeries uzreiz pēc tabletes, bet mēģini atveseļoties ar svaigu sulu palīdzību. Patiesībā slimības un kaites parādās tāpēc, ka mūsu organisms ir novājināts un tam trūkst kādi noteikti vitamīni. Iesakām sulu receptes, kas paveiks brīnumus!

SAAUKSTĒŠANĀS: burkāns, ananass, ingvers, ķiploks;

DEPRESIJA: Burkāns, ābols, spināti, biete…

(Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

Sagatavoja SANDRA LAKSTĪGALA

 

Mūsu draugi

Uzdot jautājumu

Šeit Jūs varāt uzdot jautājumu "Zintnieka" redakcijai vai arī atstāt savu atsauksmi par žurnāla darbību.

Turpināt