Paldies, Jūsu jautājums ir veiksmīgi nosutīts

 

Uzdot jautājumu

 

Jūsu e-pasta adrese: (nekorekta adrese)

Jautājums: (ievadiet tekstu)

(nepareizi)

 

 

Žurnāls 2018-22

Žurnāla «Zintnieks» 22.numurā lasiet:

 • Decembris astrologa skatījumā
 • Mēs, cilvēki, un Adventa laiks (Terēza Laube)
 • 2019.gadam ABONĒ žurnālu «ZINTNIEKS»
 • Atzīmējamās dienas
 • Eņģeļu maģija (Ilma Pļava)
 • Tas aktiera gars nekur nav pazudis! Saruna ar aktieri JĀNI KUBILI (Alnis Birznieks)
 • Dzērieni organisma veselībai (Dins Rūtenbergs)
 • Ūdens loma dzīvā organismā (Romāns Ļasmanovičs)
 • Tests. Mūsu stresa avots (Dina Berga)
 • Baltās Raganas skola «Rumpumpele» piedāvā
 • Noslēpumainības plīvurā tītie procesi: Kahokijas mīklas (Georgs Pains)
 • Dzīve plūst visās dimensijās. Saruna ar bioenerģētiķi un parapsihologu VIKTORU GRAUDIŅU (Marks Prīmanis)
 • Vēstules!
 • Lasītāju daiļrade
 • Degoša svece brīdina (Maija Poga)
 • «Zintnieks» izdotā grāmata «SVECES STĀSTA UN DZIEDINA»
 • Adventa vainags (Daina Ceriņa)
 • Sniedz roku draugs: Mēs nebeidzam mācīties (Žanete Korde); Iepazīsimies!
 • «Sarkanās miglas» Rēgi-Vampīri (Valdis Šteins)
 • Astroloģisko un numeroloģisko ziņu mozaīka: DECEMBRIS — lunārais mēnesis veselībai, pirtij un sapņiem; Badošanās laiki; Labvēlīgie laiki skaistuma kopšanai; Čeku dedzināšanas dienas; Čika laiki
 • Ārstē iesnas bez zālēm! (Terēza Laube)
 • Sīpols — aizsardzībai (Inga Dāboliņa)
 • Mans veselīgais ēdiens: Sievietes veselībai (Karlīne Martinsone)
 • Jūs jautājat — «Zintnieks» atbild: Kārpas (Agate Rinda); Nesmēķēsim! (Skaidrīte Plinte); Ja niez… (Ilma Pļava); Kāpēc veidojas plikpaurība (Daina Ārena)
 • Informācija «Zintnieka» lasītājiem par TAUTAS MEDICĪNAS speciālistiem
 • Izklaides lappuses
 • Derīgi padomi: Uzveikt bronhītu (Daina Ārena); Holesterīna līmeņa pazemināšanai (Daina Ārena); Maskas veselībai (Daina Ārena); Pret saaukstēšanos (Daina Ārena); Lavanda — ne tikai dvēseles iepriecinājumam (Daina Ārena)
 • Dziednieku reklāmas, fotogrāfijas, zīmējumi...
 •  

   

   

   

   

   

   

  Decembris astrologa skatījumā

  Mēneša sākumā Merkurs un Venēra ieies Skorpiona zvaigznājā; tas var radīt spriedzi savstarpējās attiecībā, arī nepieciešamību dzīvot ekonomiskāk. No 7.decembra planētu stāvoklis var veicināt noslieci uz atkarībām, konfliktsituācijām un infekcijas slimībām. Pēc 10.decembra situācija stabilizēsies, tāpēc svarīgas tikšanās un sarunas labāk plānot pēc 13.decembra. 14.decembrī lielāku uzmanību pievērsiet zīmēm — tām var izrādīties būtiska nozīme, tās var sniegt atbildes uz jums svarīgiem jautājumiem. No 17.decembra daudziem vairosies ienākumi, var rasties iespēja pabeigt svarīgas lietas. 22.decembrī dzimušās idejas nākamajā gadā var piepildīties un sniegt labu materiālu rezultātu. Tāpēc šajā dienā savas domas pierakstiet un veidojiet plānus nākamajam gadam. Sākot ar 24.decembri cilvēki kļūs optimistiskāki un ar cerīgāku skatienu raudzīsies uz nākotnes perspektīvām, daudz vieglāk veidos kontaktus, nākotnes un biznesa plānus. Esiet aktīvi un neatlaidīgi, — tad arī viss izdosies! Veiksmīgu un panākumiem bagātu Jauno gadu!

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Andris skuja

   

   

   

  Mēs, cilvēki, un Adventa laiks

  Ir sācies rāmais Adventa laiks, kad vajadzētu biežāk paklusēt un ļauties pārdomām — pārdomām par pagātni. Tad spilgtāk ieraudzītu gan pieļautās kļūdas, no kurām var mācīties nākotnē, gan sasniegumus, lai tur smeltos spēku un prieku. Tas viss vajadzīgs mums jau šodien, tagad. Un nav svarīgi, kā katrs cilvēks kontaktējas ar Dievu, kādā vārdā viņš sauc šo Augstāko Saprātu. Pat ja netic tā eksistencei vispār. Ir taču lietas, kuras nevar aptaustīt, ar acīm ieraudzīt — tās tik un tā pastāv.

  Ļausimies pārdomām par sevi. Un ik svētdienu līdz pat Ziemassvētkiem iedegsim sveci. Apsēdīsimies tai līdzās un balsī vai domās klusiņām izstāstīsim savu sāpi — to, kas mūs nomāc ikdienā. Par ļaunumu pat nedomāsim. Ja acīs sariesīsies asaras — tas ir labi. Tātad sveces mazā liesmiņa palīdz mums attīrīties. Šī dzīvā uguns mūs nomierinās, un viss sliktais, kas piedzīvots, šķitīs mazsvarīgs. Mūsos uzplaiksnīs gaisma un kā putnēns ielidos prieks.

  Kā gaišo domu apliecinājums uzziedēs Ziemassvētku kaktuss — krāsains brīnums ziemas viducī. Arī citi brīnumi taču pastāv. Un kādu no tiem, Ziemassvētkus gaidot, gribētos uzdāvāt mūsu valsts topošajiem vadītājiem — varbūt tad viņi ar dūrēm un elkoņiem necīnītos savā starpā par siltāku vietiņu. Jā, gribas būt svarīgam, svarīgākam, vissvarīgākajam. Ja vien nepazustu interese par tautu, par «nesvarīgajiem» cilvēkiem. Šīs šķietamās rūpes zeļ tikai vārdos, solījumos, smaidos. Diemžēl.

  «Zintnieks» allaž centies būt patiess — gan labus darbus darot, gan savureiz kļūdas pieļaujot. Tāpēc man atkal un atkal jāpateicas lasītājiem, kuri mūs pieņem tādus, kādi esam. Neskatoties uz to, ka savu uzvaru svin bezpersoniskais internets. Cilvēkiem, kuri «Zintnieku» vēl arvien vēlas paņemt rokās, sajust zintnieku, dziednieku, redakcijas un citu korespondentu gaišo enerģētiku, tā bagātinot sevi, — paldies jums visiem!

  TERĒZA LAUBE

   

   

   

   

  Eņģeļu maģija

  Ieklausies, cik vienkārši un patiesi ir šie lūgšanu vārdi:

  «Ak Dieva Eņģeli, mans mīļais aizstāvi, / Kam Dieva mīlestība mani nolēmusi,

  Lai mūžam šī diena un nakts ir kopā ar mani, / Lai tā izgaismo un sargā, lai valda un vada.»

  Šie vārdi daudziem no mums bērnībā sniedza mierinājumu un drošības sajūtu. Tad kāpēc vēlāk, jau pieauguši, mēs aizmirstam parunāties ar Eņģeļiem un lūgt tiem aizsardzību? Tik daudz izmisuma pilnu stundu un pat dienu, kad galvā šaudās simtiem neatbildētu jautājumu, kas neļauj koncentrēties un uzticēties savai intuīcijai. Līdz beidzot kāds impulss liek lūgt palīdzību Eņģeļiem. Patiesībā viss ir ļoti vienkārši — mums tikai jālūdz palīdzība. Varbūt tas izklausās «pārāk vienkārši, lai darbotos», un tāpēc jūs pat nemēģināt?

  Ir dzirdēti ļoti daudzi brīnumaini stāsti par to, kā Eņģeļi palīdzējuši krīzes situācijā nonākušiem cilvēkiem. Turklāt pēdējā laikā šo stāstu kļūst arvien vairāk. Par Eņģeļiem tiek stāstīts televīzijas pārraidēs un rakstīts grāmatās. Vairumā gadījumu īpašās būtnes parādās «no zila gaisa», un tūlīt pēc tam, kad kādu izglābušas, tās izgaist. Par Eņģeļiem stāsta arī tie cilvēki, kuri izdzīvojuši briesmīgās aviokatastrofās.

  No vēstures zinām, ka aizsardzības Eņģelis ir Erceņģelis Mihaēls. Eņģeļi mūsu dzīvē parasti iejaucas, lai izglābtu no nelaimes, piemēram, — atgādina nodzēst sveci, liek noņemt kāju no automašīnas gāzes pedāļa, «palīdz» nokavēt lidmašīnas vai vilciena atiešanas laiku. Tādējādi izglābjot mūs no nāves. Tāpēc ir jāpriecājas par to, ka kāds visu laiku stāv nomodā par jums, un jālūdz saviem eņģeļiem aizstāvību.

  Viens no manu Eņģeļu vēstījumiem skan tā: «Tie, kuri iet kopā ar Eņģeļiem, iemācās pacelties virs mākoņiem.» Diemžēl ikviena cilvēka dzīvē kāds bēdīgs notikums atgadās pat tad, ja Eņģelis ir viņam līdzās. Eņģeļi palīdzēs jums tikt pāri visām grūtībām un turpināt ceļu uz priekšu.

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja ILMA PĻAVA

   

   

   

   

  Tas aktiera gars nekur nav pazudis!

  Ceļu pie allaž šarmantā aktiera Jāņa Kubiļa mēroju īsi pirms Latvijas simtgades svinībām. Ielas, reklāmu stabi un veikalu vitrīnas pilnas ar atgādinājumiem par gaidāmo jubileju. Lielveikalos nopērkami pat simtgades sīpoli — sarkano sīpolu rindām pa vidu sabērti baltie... Tik liela tā pirkt un pārdot kāre! Lai gan būtībā — valstij pirmie 100 ir kā bērna pirmais šļupsts, kas nav pielīdzināms cilvēkam, kurš tuvojas vai pat šķērsojis šo robežu. Jānim Kubilim līdz tai vairs tikai nepilna piecgade.

  Joprojām ņiprs un smaidīgs, aktieris ver sava dzīvokļa durvis, un pat ja man būtu aizsietas acis un es nezinātu, ar ko paredzēta tikšanās, vien izdzirdot balsi, iesauktos: tas taču Jānis Kubilis! Redz, tomēr ir lietas, kas nemainās! Par Kubiļa kungu runājot, — arī viņa kuplās matu cirtas. Tikai tagad tās ir sidrabbaltas.

   

  No pagātnes neaizbēgt, bet jādzīvo šodienā

   

  Kā jūtaties savos deviņdesmit piecos gados?

  — Tas ir daudz, ļoti daudz! Tikai, lai cik dīvaini neliktos, tos jau nejūt. Visu laiku šķiet — pag, deviņdesmit pieci..., bet vēl kaut ko taču vajadzētu paveikt! Ne velti veci cilvēki saka: cik dzīve ir īsa! Protams, neesmu tik kautrīgs, lai teiktu, ka neko neesmu padarījis. Bet tā sajūta — eh, varēja vēl to un šito, varbūt to lomu varēju nospēlēt labāk, varbūt kādam vairāk laba pateikt — visu laiku jūtama kaut kur līdzās. Ja vien cilvēkam piemīt paškritika, viņš ar savu dzīvi nekad nebūs pilnīgi apmierināts. Ja tik daudz nodzīvots, arī domu un pārdomu ir daudz…

  Latvijas jubileju vienmēr esat atzīmējis?

  — Krievu laikā tā bija aizliegta lieta, bet cilvēkam vienmēr ārkārtīgi spēcīgs bijis reflekss — jo stingrāk kaut ko aizliedz, jo vairāk to gribas pamēģināt. Šogad arī ģimenes lokā pasēdēsim — simts gadi negadās bieþi. (Saruna notika pirms 18.novembra. Red.)

  Padomju laiks cilvēkiem vispār lika būt piesardzīgiem, tāpēc daudzi no tajos gados dzīvojušajiem neprot izteikties, noformulēt savu domu, jo tolaik, kaut ko publiski runājot, sniedzot intervijas, vienmēr baidījies — «ka tik kaut ko nepateiktu nepareizi»! Oficiālajās intervijās vienmēr vajadzēja «kaut kam» pateikties, bet tik ļoti negribējās to partijas vārdu minēt. Tad nu mēģināja to aizvietot ar kādu citu, tikai — ar to vien cauri netika. Jo korespondenti, kas bija īpaši tam izskoloti, turpināja tincināt: Labi, bet konkrēti kam esat pateicīgs? Pedagogiem! Bet kas tad kaldināja pedagogus? Un tā šis vārds tika «izspiests»…

   

  Manā laikā neviens sevi par «zvaigzni» nesauca

   

  Pielūdzēju jums noteikti nav trūcis...

  — Nevar sūdzēties. Un jaunībā jau ļoti patīk, ka meitenes tevi pazīst, un tikai izliekas, ka neredz. Vai arī tramvajā apsēþas netālu un «it kā» uz tevi neskatās, bet savā starpā sačukstas. Vēlāk jau tas sāka traucēt, un tad pārsēdos citur. Bet arī tur pretī sēdošie tevi sveicina! Jāatzīst gan, ka cilvēki ir smalkjūtīgi — jo nāc vecāks, jo mazāk uzmanības izrāda. (Kubiļa kungs smaida.)

  Ar zvaigþņu slimību neesat slimojis?

  — Manā laikā neviens sevi par «zvaigzni» nesauca. Lai iegūtu atpazīstamību, tiktu intervēts kādā þurnālā un vēl bilde tam uz vāka uzlikta, teātrī bija jānospēlē vismaz desmit vadošās lomas. Bet tagad par «zvaigzni» tiek saukta gandrīz vai katra meitenīte, kas filmējas kādā seriālā. Þēl tikai, ka pēc pāris gadiem par viņām vairs neko nedzirdam — ne vairs lomu, ne interviju. Mākslā ir viena svarīga lieta — ja gribi, lai tevi vēl ilgi atceras, par sevi visu laiku jāatgādina ar kvalitāti. Aktieris var būt nez cik labs, bet, ja sagadās nelabvēlīgi apstākļi — nav lugas, nav reþisora, kurš riskē galveno lomu uzticēt tieši viņam —, talants tā arī var palikt neatklāts, neuzplaucis. Par ko vēl bieþi tiek aizmirsts, — aktierim ļoti svarīgs ir partneris. Man tādā ziņā paveicās, pirmā bija Velta Līne. Viņa ar Baļunu (Vera Baļuna — Red.) man iemācīja, kas uz skatuves ir īsts mīlētājs. Bet skaistākās lomas nospēlēju kopā ar Antru Liedskalniņu, mūs pat sauca par zelta pāri. Un, kas interesanti, uz skatuves mums bija ideāla saskaņa, enerģētiski skanējām uz vienas stīgas, bet ārpus teātra man vairāk saskanēja ar citiem kolēģiem.

   

  Man puķe nav tikai puķe

   

  Ziedi piederas dzīves svinēšanai tā esot jāsvin katru dienu.

  — Jau Anšlavs Eglītis reiz teicis, ka jābūt pateicīgam par katru piedzīvoto un jāpateicas par katru nodzīvoto dienu. Varbūt tas skan vecmodīgi, bet tā tas ir. Cilvēkam nevajag kļūt iedomīgam, nostādīt sevi visa centrā. Jo tikai tad, kad būsi patiess, no sirds savu lietu darīsi, tev palīdzēs tas, ko sauc par Dievu, Augstākajiem Spēkiem, Visuma Saprātu. Un, ja arī kaut kas tiek atņemts, tad nesūksties — tev iedos citā reizē. Tici vai netici, gribi vai negribi, bet kāds to visu regulē.

  Tostarp arī cik garu dzīves nogriezni katram piešķirt. Paši ar savu darīšanu vai nedarīšanu to, šķiet, varam tikai mazliet pabīdīt uz vienu vai otru pusi.

  — Nu, protams, ka nevar teikt — turos tāpēc, ka kustos un pareizi ēdu! Jo daudzi kustas vēl vairāk, ēd pareizāk, bet — viņu vairs nav. Tad esi pateicīgs par sev doto un arī labajiem gēniem. Kad padomāju par savu dzimtu, jāpasakās Dievam — vecmammiņa bija labestības iemiesojums, mammīte vienmēr darbos aizņemta, tēvs romantisks un aizrautīgs, un visi garu mūþu nodzīvoja.

  Minējāt pareizu ēšanu.

  — Es daudz ēdu auzas — noskatījos no zirdziņiem! Man tās neapnīk! Dēl ūdenī vārītai putrai pieliek sviesta piciņu, daþādībai piemet saulespuķu sēkliņas, aprikozes, sagrieztu banānu, atsaldētas mellenes. Vēl daudz ēdu visus skābpiena produktus, bet — lai ko ēstu, nekad nepārēdos.

  Vēl nesen taču teica — neēdiet sviestu un krējumu, bet margarīnu; olas — ne vairāk kā divas nedēļā; lietojiet tikai attaukotus piena produktus! Toties tagad uz þurnāla Times vāka uzzīmēta sviesta pika un klāt sauklis — «Ēdiet sviestu!»; arī mūsu profesors Danilāns saka, lai to ēd, cik grib, tāpat olas. Visa pamatā ir komercija, arī politikā…

   

  Saņemtas visas atzinības, kādas vien varēja iedot

   

  Nevaru apiet tradicionālo jautājumu: kāda bija jūsu mīļākā loma?

  — Man tādu ir vesela rinda! Viena no vismīļākajām ir Pablo, Hamilkārs — pats par sevi; arī Mocarts, Marats, Joske. Lomu bijis daudz, un tiešām liels prieks un gandarījums, ka tik daþādas.

  Kaut ko aktieris taču paņem un mācās no katras lomas.

  — Gan paņem, gan dod, jo katra loma ir studijas, kad, lasot grāmatas un skatoties filmas, jāiepazīst attiecīgais laikmets, jāapgūst tam raksturīgās manieres, jāuzlādē un jābaro sevi ar tā laika enerģiju. Līdz pēkšņi — sajūti kopējo atmosfēru, kurā dzīvo tavs varonis…

  Jūsu aktiera darbs novērtēts ar daþādiem tituliem, Latvijas PSRS Valsts prēmiju. Vai atzinība cēla pašapziņu?

  — Man laikam tika iedotas visas uzslavas un atzinības, kādas vien varēja iedot. Gan pirmās presē publicētās kritikas, gan arī atzinības rūpīgi izgriezu, liku vienkopus. Vēlāk pie tā jau pieradu un tas vairs nešķita tik svarīgi, pacilājoši. Kad tagad paskatos uz tiem nodzeltējušajiem papīrīšiem, nodomāju — kāda tiem būtu nozīme, ja aiz tiem nestāvētu darbs! Tomēr koķetētu, ja izliktos, ka atzinība mani atstājusi vienaldzīgu. Nē, jo es taču tiku strādājis, ieguldījis lielu darbu, saņēmis publikas mīlestību. Tad kāpēc lai nesaņemtu atzinību? Paldies par to! Tie papīrīši uzjundī atmiņas, jo vecāks paliec, jo vairāk no tām pārtiec. Tikai izvērtē un izsver tās savādāk, nopietnāk. Līdz ar gadiem mainās gan uztvere, gan attieksme, norimst kaislības, bet parādās milzīga paškritika, pašnovērtējums. Par to, kam jaunībā viegli atmeti ar roku, tagad domā — nu, kāpēc tā vajadzēja darīt!...

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  LĪNA ANDERMANE

   

   

   

   

   

  Dzērieni organisma veselībai

  Veselības kokteilis

  Pagatavo svaigi spiestu sulu no viena apelsīna, citrona un burkāna; samaisa to  ar 100 ml minerālūdens. Dzer tukšā dūšā pusstundu pirms ēšanas. Šis kokteilis labi palīdz pret nogurumu.

   

  Ingvera dzēriens

  3-4 cm ingvera saknes notīra, sīki sagrieþ, aplej ar 1 l karsta ūdens un uzvāra; turpina vārīt vēl 10 minūtes, izkāš. Kad dzēriens atdzisis, pievieno šķipsniņu malta kanēļa un daþas ēdamkarotes meþrozīšu sīrupa. Dzer pa 100-150 ml pusstundu pirms ēšanas. Šāds dzēriens normalizē gremošanu, vielmaiņu, tam ir tonizējoša un organismu vispārstiprinoša iedarbība.

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja DINS RŪTENBERGS

   

   

   

   

   

  Dzīve plūst isās dimensijās

  Bioenerģētiķis un parapsihologs VIKTORS GRAUDIŅŠ ar dziedniecību nodarbojas no 1989. gada, kad palīdzība bija nepieciešama viņa paša meitai. Tik personisks dzinulis Viktoru dziļi iekustināja — viņš ne tikai pakāpeniski sāka apzināties savas spējas un iespējas, bet arī daudz lasīja un mācījās no daþādiem skolotājiem, tostarp leģendārā ārsta Jura Vecvagara un dziedniecības pasniedzējiem Pēterburgā, Maskavā, Londonā. Viņam bija un joprojām ir savi skolotāji arī smalkajos plānos.

  Tagad Viktors nodarbojas ar enerģētisko dziedināšanu un informatīvo medicīnu, kas ir vibrāciju medicīnas paveids. Tās pamatā ir zinātniskā atziņa, ka visa matērija vibrē ar precīzu frekvenci, savukārt rezonanses vibrācijas iespējams izmantot matērijas līdzsvara atjaunošanai jebkurā laika un telpas punktā. Tā ir nākotnes domāšana un pasaules izpratne, kurā tiek izmantoti spēki, ko dēvējam par maģiskiem. To, ka viss pastāvošais ir informācija, kas darbojas daþādās programmās daþādos eksistences līmeņos, savukārt apziņa ir viens no enerģijas veidiem, lielākā daļa cilvēces pagaidām vēl neapzinās.

   

  Ņemot vērā, ka atzīsti mūsu esību daudzdimensionālā realitātē, gribas pavaicāt vai citu līmeņu būtnes interesējas arī par cilvēku sarunām, attiecībām un varbūt tās pat ietekmē?

  — Ar vienu no paralēlās pasaules civilizācijām saskāros pavisam konkrēti, kad dzīvoju privātmājā Inčukalnā. «Viņi» mitinājās man līdzās, jo tieši tur, Inčukalna mājā, bija pāreja no vienas dimensijas otrā. Tā bija četru ļoti gara auguma būtņu ģimene — augumā gandrīz līdz trīs metrus augstajiem griestiem. Bērni, protams, bija mazāki, ar skaistām, zaļganām acīm. Tēlaini runājot, viņi visi līdzinājās lieliem koalām ar ķermeņu substanci, kas izskatījās līdzīgi kā gars kapos izvadīšanas laikā, tikai nedaudz blīvākas formas. Nespēju saskatīt šo būtņu sejas vaibstus. Vai viņus interesēja — kā rīkojas cilvēki, konkrēti es? Nevaru teikt, ka jā. Tas, ko darīju enerģētiskās dziedināšanas seansos, vairāk interesēja paralēlās pasaules būtņu bērnus, jo tad, kad sāku distancēti strādāt ar kādu cilvēku, viņi stāvēja pāris metru attālumā un ieplestām acīm visu vēroja…

  Ir, protams, labi, ka tur varēji visu radīt ar domu. Tikai rodas jautājums cik tas viss bija stabils, cik šī programma Zemes iekšienē ir noturīga?

  — Nevaru pateikt, jo pabiju tur tikai divas reizes, kā ekskursijā — vispārējam priekšstatam par šo dimensiju. Vēlāk aptvēru, ka man šāda veida ceļojumos nekad nav gribējies atgriezties; tā vietā, lai vēlreiz uz to visu vienkārši paskatītos, esmu centies citās dimensijās redzēto un astrālā līmeņa skolotāju mācīto pielietot savā praksē. Saņemu arī zināšanas, kuras nav aprakstītas nevienā grāmatā, — lai gan tās Visumā pastāv un principā ir pieejamas. Ja netieku galā ar kāda pacienta problēmu, — jo gan klasiskās, gan alternatīvās medicīnas standarta metodes nepalīdz —, lūdzu Augstākajam saprātam man parādīt, kā tikt galā. Tad es noskatos risinājumu «videofilmā»…

  Pastāsti ko vairāk, lūdzu, par mentālo sportu.

  — Padomju laikā bija izcils vieglatlēts, olimpiskā zelta un sudraba ieguvējs Valērijs Borzovs, ar kuru mentālā līmenī strādāja vesela speciālistu kopa. Šis darbs balstījās uz zināšanām, ka cilvēka fiziskais ķermenis ir tikai izpildmehānisms, kuru «komandē» smalkais ķermenis — mentālais. Sākotnēji savā cilvēciskajā evolūcijā daudz ko esam iemācījušies nepareizi, savukārt šīs nepareizības mūsos ir ierakstījušās un tur arī palikušas. Ja tagad vēlamies kaut ko kvalitatīvi mainīt, nepietiek ar fiziskajām nodarbībām. Piemēram, ja basketbolists treniņos bumbu garām grozam aizmet apmēram 30% gadījumu, visas epizodes, kad fiziskais ķermenis kļūdījies, tiek ierakstītas sportista zemapziņas «failos». Savukārt viņš nevar zināt, kurā atbildīgā spēles brīdī mentālajā līmenī uztraukuma un sasprindzinājuma dēļ informācija par kļūdainajiem metieniem aktualizēsies un nostrādās! Tātad — basketbolists atkal aizmetīs bumbu garām… Līdzīgi var notikt jebkurā sporta veidā. Mentālā līmenī neviens un nekad bumbu garām neaizmetīs, un, piemēram, tāllēkšanā atspersies precīzi uz dēlīša. Tāpēc ir tik svarīgi iemācīties strādāt šajā plānā un īstenot to fiziskajā līmenī. Zemapziņas «failos» ir jāizdzēš informācija par kļūdām; tās vietā jāieraksta viss pareizais, veiksmīgais, vēlamais — kā reāli iespējamais...

  Mēs iepriekš runājām par to, ko cilvēks var gribēt un varēt pats, taču dziedniecībā un maģijā nereti runā par daþādām infernālām jeb elles būtnēm astrālajiem klejotājiem. Cik būtiski tie spēj ietekmēt cilvēka veselību?

  — Šīs būtnes ir daþādas un viņu ietekme uz veselību ir atšķirīga. Piemēram, ir alkohola un citādi atkarīgo gari, kas pēc nāves palikuši un nav aizgājuši uz savu pasauli. Viņi spēj nolasīt cilvēka individuālo apziņu un to ietekmēt. Ja kāds atkarīgais, kurš jau «it kā» ir atbrīvojies no savas ligas, nonāk tiešā saskarē ar atkarības izraisītāju, šie nelaimīgie gari var kolektīvi iedarboties uz cilvēku, izraisot viņā «klikšķi» — tādējādi alkoholiķis atkal iedzers, bet spēļu atkarīgais dosies pie automātiem. Viņi zina cilvēka vājos punktus un mentālās programmas, tādēļ spēj ievilkt atkarības recidīvā, — lai paši pārtiktu no enerģijas, ko izstaro dzerošais un spēlējošais. Man daudzi cilvēki atklāti atzinušies savā bezspēcībā — «es nesaprotu, kas tajā brīdī notika un kurš uz mani tā iedarbojās!» Vienam no spēļu atkarīgajiem teicu: «Ja jūti, ka tevi atkal vilina, zvani man — es to apturēšu!» Reiz viņš zvanīja ceļā no savas dzimtās pilsētas uz kādu attālāku vietu, kur bija nodomājies apmeklēt spēļu zāli, jo — nevēlējās atklāt savu atkarību pazīstamiem cilvēkiem. Taču šī cilvēka veselais saprāts teica, ka jāmeklē palīdzība pie manis. Viņš teica: «Es neko nevaru ar sevi izdarīt… Ja vari — palīdzi!» Lūdzu šo cilvēku nobraukt ceļa malā, apstāties, bet pēc brīþa distancēti nomainīju viņā programmu. Cilvēks griezās riņķī, brauca mājās, jo spēļu zāli viņam vairs nevajadzēja…

  Kā būtu jārīkojas, lai tiktu vaļā no gariem uz visiem laikiem?

  — Nepietiek ar to, ka viņus izdzen, vai mājai uzliek astrālu aizsardzību, kas agrāk vai vēlāk noārdās. Protams, šajā aizsardzībā var ierakstīt informāciju — cik ilgi tai jāsaglabājas —, jo mūþīgi tas nevar būt; taču pēc šī termiņa beigām viss atgriezīsies iepriekšējā kārtībā. Gari jāaizsūta uz viņu dimensiju; jāsauc attiecīgās pasaules eņģelis vai kāds cits atbildīgais un kopā ar viņu šie gari jāaizvada prom — tāds ir pareizais variants. Atklāti sakot, šādu darbu uzņemos nelabprāt, jo tas, gluþi tāpat kā lāsta noņemšana, nav patīkams. Veicot šādas darbības, es uzņemos ne tikai lielu atbildību, bet arī risku. Atceros gadījumu, kad cilvēkam bija uzlikts vēlējums uz nāvi, bet viņu tikmēr veda uz vairākām slimnīcām, kurās ārsti neko nevarēja atklāt. Viņa radinieks lūdza mani palīdzēt mirstošajam. Ja tajā brīdī nebūtu sev uzlicis pietiekami spēcīgu aizsardzību, saņemtu ļoti daudz no tās destruktīvās informācijas, kas šajā cilvēkā bija ielikta. Kā zināms, ielikt iespējams visu — ne tikai vēlējumu uz nāvi, bet arī šī vēlējuma pāriešanu uz to, kurš mēģina vēlējumu noņemt. Var ielikt arī vēlējuma pāriešanu uz tā noņēmēju un viņa ģimenes locekļiem. Zinošs un spēcīgs mags ikvienā no mums spēj ielikt ļoti kaitīgu informāciju, un arī es esmu «norāvies» ne pa jokam. Ja kaut ko izdaru, nesaskaņojot ar Augstāko plānu, bet gan uz savu galvu, dabonu par to ciest…

  Kā tu darbojies, cīnoties ar vīrusu un baktēriju izraisītām saslimšanām?

  — Jādarbojas tik ātri, lai es spētu apsteigt vīrusa, baktērijas vai sēnītes domāšanu, viņu kolektīvo apziņu. Manas zemapziņas bibliotēkā jābūt tik lielam zināšanu apkopojumam, lai tad, ja nestrādā viena metode, automātiski nāktu nākamā un vēl nākamā, līdz skaidrs, ka apvienojumā tās ar uzdevumu lieliski tiek galā — vīrusi vai baktērijas sāk iznīkt un skaloties no organisma laukā.

  Un kādas ārējas, fiziski tveramas metodes tu izmanto dziedināšanā?

  — Katrs gadījums ir absolūti individuāls, taču no materiālās pasaules instrumentiem visbieþāk izmantoju fitoterapiju, proti, nozīmēju daþādus augu izcelsmes dziedniecības līdzekļus — tinktūras, tējas. Iesaku vai aizliedzu lietot noteiktus pārtikas produktus. Galvenais ir un paliek neredzamais, iekšējais darbs.

   (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  MARKS PRĪMANIS

   

   

   

   

   

   

   

   

  Adventa vainags

      Var uzskatīt, ka adventa vainaga vēsturiskās saknes iestiepjas dziļā pagātnē. Jau daudzus gadsimtus atpakaļ katra gada 1.janvārī romieši rīkoja svētkus par godu dievam Janus — uz vārtiem un savu māju durvīm kāra ovālus vainagus, rotātus ar lentītēm un čiekuriem. Janus senajā Romā bija dievs, kas pārzināja pagātni un nākotni; arī Saules un visa pirmsākuma dievs. Senie romieši to attēloja ar divām sejām, no kurām katra raugās pretējā virzienā. Pēc senām tradīcijām, Janus ir visu vārtu un durvju sargs.

      1.janvāris ir visu sākumu sākums, un senajā Romā gada simbols bija aplis vai ovāls. No šejienes arī līdz mums atnākusi adventa vainaga tradīcija. Starp citu, vārds Janus cēlies no Janua, kas nozīmē durvis, un Janus eja. Redzot ar lentītēm un zvaniņiem izrotātos vainagus, dievam Janus bija jānojauš par mājas iemītnieku nākotnes plāniem un vēlmēm.

      Pirmo adventa vainagu 1833.gadā Hamburgā izdomāja mācītājs un pedagogs Henriks Vichens, kurš bija nodibinājis patversmi grūti audzināmiem bērniem. Ar tā palīdzību viņš bērniem gribēja uzskatāmi parādīt, — kā tuvojas Ziemassvētki. Šis vainags bija izpušķots koka krusts ar egļu zariem un 23 svecēm: 19 bija mazas, sarkanas, un četras — lielas un baltas; tas bija pirmais adventa vainags visā pasaulē. Katru rītu, sākot ar 1.decembri, vainagā tika aizdedzināta viena mazā sarkanā svecīte, bet svētdienā tai pievienojās arī viena baltā svece. Ar laiku 23 sveces aizvietoja ar 4 svecēm, bet pušķoto koka krustu nomainīja no egles zariem vīts vainags…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja DAINA CERIŅA

   

   

   

   

   

   

   

  Ārstē iesnas bez zālēm!

  Kā zināms, laikam kļūstot vēsākam un drēgnākam, pieaug saaukstēšanās draudi. Un tikpat labi zināms, ka iesnas — ārstē vai neārstē — ilgst 7 dienas. Tomēr atvieglot nepatīkamo stāvokli, kad galva kā ar vati piebāzta un deguns tek kā krāns, ir iespējams. Un to lieliski var izdarīt, arī neejot uz aptieku un lieki netērējot naudu zālēm, bet izmantojot tautas medicīnas sen pārbaudītus ieteikumus.

   Izspiediet sulu no ķiploka 4 daiviņām, pievienojiet tai pustējkaroti augu eļļas un piliniet degunā.

   Burkānu sulu vairākas reizes dienā piliniet pa 4-6 pilieniem katrā nāsī.

   Iesnas pazūd, ja silda papēþus pie karsta mūrīša vai pie atklātas uguns tik ilgi, cik vien var ciest — līdz pašiem sviedri nāk.

   Izspiediet sulu no sarkanās bietes un uzvāriet to. Piliniet siltu: bērniem — pa 1 pilienam; pieaugušajiem — pa 5 pilieniem katrā nāsī. Tas sevišķi der pie hroniskām iesnām.

   Rūtu lakstus un kumeļpēdu sakneņus ņem vienādās daļās, saberþ smalkā pulverī. Iegūto drogu maisījumu šņauc caur degunu.

   Samaisa kopā kumelīšu ziedu un tīruma kosu lakstu drogas (1:1). Ēdamkaroti drogu maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, uzvāra, ļauj ievilkties 20 minūtes, izkāš. Lieto deguna skalošanai...

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Apkopoja TERĒZA LAUBE

   

   

   

   

   

  Sievietes veselībai

  Statistika ir nepielūdzama un tā liecina, ka ļoti daudzas sievietes cieš no daþādiem reproduktīvās veselības traucējumiem, tostarp audzējiem. Ar jēdzienu «reproduktīvā veselība» būtu jāsaprot ne tikai pilnīgs fiziskas labklājības stāvoklis, bet arī drošas seksuālās dzīves iespēja un spēja radīt veselus bērnus, tostarp iespēja droši pārciest grūtniecību un dzemdības. Ievērojot veselīgu dzīvesveidu, izvēloties veselīgu, pareizu uzturu, nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm, sievietes spēkos ir uzturēt un saglabāt reproduktīvo veselību ilgus gadus.

  Produkti, kas būtu jālieto katrai sievietei:

  dzērvenes un to sula palīdz cīnīties ar urīnceļu infekcijām, sāpēm vēderā un pat pie daþiem vēþa veidiem;

  zivis galdā jāliek vismaz divas reizes nedēļā, jo tās ievērojami samazina risku saslimt ar sirds-asinsvadu slimībām, kas īpaši būtiski ir grūtniecības laikā;

  tomāti satur likopēnu, kas mazina risku saslimt ar krūts vēzi; tas pazemina asinsspiedienu un regulē holesterīna līmeni;

  valrieksti ir bagātīgs Omega-3 taukskābju avots, tie palīdz stiprināt sirds-asinsvadu sistēmu un aizsargā ādu no iekaisumiem, palīdz cīnīties ar depresiju…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  Sagatavoja KARLĪNE MARTINSONE

   

   

   

   

   

  Derīgi padomi

  Uzveikt bronhītu

  Atbrīvoties no bronhīta var arī bez zālēm — arī garšīgas un veselīgas lietas liek slimībai atkāpties.

  ¦ Vistas zupa ar ķiplokiem, kariju, Kajēnas pipariem — buljons mīkstina kaklu, ķiploki stiprina imunitāti, bet asās piedevas nonāvē vīrusus un paātrina atklepošanu…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  SAGATAVOJA DAINA ĀRENA

   

  Maskas veselībai

  Biešu maska palīdz uzlabot sejas krāsu (satraukumam nav pamata — seja nepaliks sarkana kā biete). Vaigus un kaklu norīvē ar bietes gabaliņu, pēc tam uzziež plānu kārtiņu krēma. Pēc 10 minūtēm ar salveti krēmu noslauka…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  SAGATAVOJA DAINA ĀRENA

   

  Lavanda — ne tikai dvēseles iepriecinājumam

  Lavanda noņem stresu, palīdz pret apdegumiem un kukaiņu dzēlumiem, attīra ādu no plankumiem un pūtītēm, rosina miegu un, protams, tai ir nenovērtējama loma aromāta veidošanā. Ieelpojot lavandas eļļas tvaikus, cilvēks nomierinās, jo šis aromāts iedarbojas kā antidepresants…

  (Raksta turpinājumu lasiet žurnālā)

  SAGATAVOJA DAINA ĀRENA

  Mūsu draugi

  Uzdot jautājumu

  Šeit Jūs varāt uzdot jautājumu "Zintnieka" redakcijai vai arī atstāt savu atsauksmi par žurnāla darbību.

  Turpināt